Home Kategorie Ludzie Ojciec Rydzyk dostanie po cichu 600 mln zł? Ustalenia mediów są porażające.

Ojciec Rydzyk dostanie po cichu 600 mln zł? Ustalenia mediów są porażające.

Ojciec Rydzyk dostanie po cichu 600 mln zł? Ustalenia mediów są porażające.

Tadeusz Rydzyk dostanie 600 mln zł? Co tak naprawdę dzieje się w Toruniu? Najnowsza inwestycja miasta przyciąga sporą uwagę mediów.

Ojciec Rydzyk z pewnością ma powody do zadowolenia. Jak można dowiedzieć się z wpisu Iwony Michałek, toruńskiej posłanki Zjednoczonej Prawicy, zapadła bardzo ważna decyzja dla dyrektora Radia Maryja.

– „Członkowie Stałego Komitetu Rady Ministrów, którego jestem częścią, przyjęli projekt uchwały RM w sprawie ustanowienia wieloletniego programu pod nazwą »Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE« w Toruniu. (…) Centrum Filmowe CAMERIMAGE to nie tylko wzmocnienie polskiego potencjału filmowego, ale także wzrost atrakcyjności polskiego rynku i przyciągnięcie filmowców z całego świata” – napisała Michałek.

Pod inwestycję przekazano działkę obok Jordanek w ścisłym centrum Torunia. Centrum Filmowe CAMERIMAGE swoją nazwą nawiązuje do znanego festiwalu. Do końca września ma zostać podjęta decyzja o tym, czy projekt będzie dofinansowany ze środków rządowych. Warto zaznaczyć, że Toruń ma przeznaczyć na budowę 200 mln zł z budżetu miasta, a 400 mln pochodzić będzie z budżetu kraju.

Zdaniem toruńskiego aktywisty Arkadiusza Brodzińskiego to Tadeusz Rydzyk ma być największym beneficjentem całej inwestycji. Dlaczego? Jego zdaniem wystarczy bliżej przyjrzeć się temu, jak toruńscy zakonnicy wypowiadają się na temat branży filmowej w Polsce. Przypomnijmy, Tadeusz Rydzyk otwarcie skrytykował Polski Instytut Sztuki Filmowej za wsparcie produkcji “Kleru”, a nie toruńskiej produkcji filmu “Nędzarz i madame”.

– „To są starzy marksiści. Wiemy, jak ci marksiści “kochali” Kościół. To jest ciąg dalszy. Lewica, czyli marksizm, rozszerzył się na cały świat teraz. Jest i na Zachodzie… Jak popatrzymy na nazwiska w rządach poszczególnych, to widzimy, kto jest tym pokoleniem sześćdziesiątego ósmego roku, prawda, i co on robi teraz. Także tu jest walka o Kościół, o Polskę, o wiarę” – mówił na temat finansowania “Kleru” przez Polski Instytut Sztuki Filmowej Tadeusz Rydzyk.

Toruński aktywista zastanawia się, co będzie się działo w centrum filmowym przez resztę roku, gdy nie będą wyświetlane tam żadne festiwalowe filmy.

– „Czy to prawda, że budynek tak naprawdę powstaje pod kątem różnych nowych przedsięwzięć Tadeusza Rydzyka? Panie Prezydencie Zaleski! Może Pan obiecać, że biznesmen z Portu Drzewnego nie będzie korzystał z tego budynku?” – napisał na swoim Facebooku.

Co sądzicie na ten temat?

Karnety na zajęcia jogi
Karnety na zajęcia jogi
59,99 zł
105,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Karnety na zajęcia jogi od 59,99 zł w salonie Stan Harmonii w Bydgoszczy (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
46
Zły
Zły
225

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz