Home Kategorie Życie Kolejne wesele stało się ogniskiem koronawirusa. Zakażonych prawie 70 osób.

Kolejne wesele stało się ogniskiem koronawirusa. Zakażonych prawie 70 osób.

Takie informacje, zwłaszcza teraz na tydzień przed powrotem młodzieży do szkół, nie napawają optymizmem. Na Śląsku odnotowano bowiem cztery nowe ogniska zarażeń.

Wszystkie cztery źródła zakażeń pochodzą z powiatu myszkowskiego na północy województwa śląskiego. Tylko w poniedziałek przybyło tam 25 kolejnych osób z pozytywnym wynikiem testu, a w ciągu ostatnich dni odnotowano 67 przypadków.

Do zakażeń doszło na trzech imprezach weselnych i jednej komunijnej. Na pierwszym z wesel – 8 sierpnia – było 80 gości, z których zakażonych jest obecnie 41 osób. Uczestnicy tej uroczystości tydzień później poszli na przyjęcie komunijne, po którym stwierdzono już 5 zakażeń. Liczba ta może się jednak jeszcze zwiększyć, bo w poniedziałek pobrane zostały kolejne próbki do badań.

To może Cię zainteresować:  Zwycięzca Lotto zabił swoich synów. Zrobił to, bo jego żona dowiedziała się na co wydał wygraną.

Na dwóch pozostałych weselach koronawirusa potwierdzono odpowiednio u 3 i 16 osób. Mimo to jednak na Śląsku zmniejszyła się liczba osób przebywających na kwarantannie.

Resort zdrowia poinformował w poniedziałek o kolejnych 548 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Zakażeni pochodzą z województw: śląskiego (98), łódzkiego (71), małopolskiego (61), pomorskiego (60), mazowieckiego (54), świętokrzyskiego (53), wielkopolskiego (53), kujawsko-pomorskiego (27), podkarpackiego (21), dolnośląskiego (20), opolskiego (10), podlaskiego (8), lubelskiego (7), zachodniopomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (1).

To może Cię zainteresować:  Rząd zamknie jedno z województw? „Ten tydzień będzie przełomowy”.

 

Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
99,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi z certyfikatami za 99 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz