Home Kategorie Życie Na urzędników padł blady strach. Szykują się masowe zwolnienia

Na urzędników padł blady strach. Szykują się masowe zwolnienia

Na urzędników padł blady strach. Szykują się masowe zwolnienia

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że rząd zobowiązał go do przeprowadzenia analizy w sprawie ewentualnych zwolnień w administracji publicznej. Urzędasy bójcie się.

Już od dawna mówi się o tym, że w Polsce jednym z największych problemów jest zbyt duża liczba urzędników, którzy i tak nie wykonują swojej pracy w taki sposób w jaki powinni. Wygląda na to, że niedługo ten problem zniknie.

Rada Ministrów wczoraj podjęła uchwałę w sprawie wypracowania rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom gospodarczym wywołanym przez COVID-19, której projekt złożył szef KPRM. Jednym z jej elementów mają być cięcia w administracji publicznej, która mocno przeżera pieniądze.

Przekazano, że konkretne decyzje będą podejmowane po przeprowadzeniu odpowiedniej analizy w danych ministerstwach oraz urzędach. Wyjaśnił jednocześnie, że taka decyzja została podyktowana negatywnymi skutkami gospodarczymi, wywołanymi przez koronawirusa.

– “Rada Ministrów uznała, że nadchodzi moment, kiedy trzeba poważnie takie redukcje przeanalizować” – przekazał.

Nie ma odgórnych założeń co do tego jak te redukcje mają wyglądać i ilu urzędników, może potencjalnie stracić pracę.

– “Chcemy przeanalizować sytuację i dopiero w konsekwencji tej analizy ewentualnie Rada Ministrów będzie podejmować decyzje” – powiedział minister Dworczyk.

Minister Michał Dworczyk dodał, że czas epidemii koronawirusa wiąże się z najpoważniejszym od stu lat kryzysem gospodarczym. Nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.

Zapowiedziana rekonstrukcja rządu ma się wiązać z -“znacząco zredukowaną liczbą resortów i choćby z tego powodu będą wynikały pewne oszczędności etatowe” – dodał minister. Jak to wyjdzie w praktyce? Dowiemy się z czasem.

Książka z dzieckiem BookHero
Książka z dzieckiem BookHero
65,00 zł
79,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Piękna, personalizowana książka z imionami i zdjęciami dzieci; unikalny prezent już od 65 zł

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz