Home Kategorie Jedzenie Kultowa pralka Frania ma nietypowe zastosowanie. W jej bębnie zrobisz zaskakująco pyszny składnik na kanapki.

Kultowa pralka Frania ma nietypowe zastosowanie. W jej bębnie zrobisz zaskakująco pyszny składnik na kanapki.

Kto by się spodziewał, że pralka Frania powróci w wielkim stylu. Pewien mężczyzna wykorzystał ją w nieoczywisty sposób. Zamiast ubrań wrzucił tam kilka produktów i stworzył świetny dodatek do kanapek.

Pralka Frania jako narzędzie do gotowania? Z pozoru może zdawać się to śmieszne. Jednak jeśli zastanowimy się nad tym głębiej, sposób myślenia mężczyzny jest jak najbardziej słuszny. Polska pralka była niegdyś prawdziwym hitem i nadal znajdziemy ją w wielu domach. Kiedyś sprzęty były tworzone zupełnie inaczej i trwały latami. Obecnie sprzęty psują się po kilku latach. Pralka Frania była wręcz niezniszczalna, dlatego nadal możemy korzystać z jej dobrodziejstw. Nawet po 40 latach działa zaskakująco sprawnie i skutecznie.

Mężczyzna przyznaje, że pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, aby przygotowywać potrawy w pralce, to wyczyścić bęben. Kiedy mamy sterylne warunki, można rozpocząć całą magię. Po chwili mężczyzna pokazał dwie wielkie palety śmietany 30%, która jest chwilę przed końcem terminu przydatności. Jak sam mówi, Frania jest sprzętem wysokiej jakości. Kiedy cała śmietana wylądowała już w bębnie, mężczyzna włączył wirowanie. Widzimy, jak masa powoli wiruje. Domyślacie się dokąd to zmierza?

Po dłuższym czasie witać jak śmietanka zaczyna się oddzielać i na powierzchni zaczynają powstawać grudki masła. W jednym bębnie powstaje nawet 8 kilogramów czystego masła. Gdy na wierzchu są widocznie duże kawałki, wyłączamy pralkę Frania. Teraz należy wybrać z bębna masło i wkładamy do miski z ziemną wodą. Jak się okazuje, ten sposób był doskonale znany w latach 80 na wsi, gdzie rolnicy nadmiar mleka wykorzystywali bardzo podobnie. Gotowe masło z pralki Frania jest przyjemnie gładkie i sto razy pyszniejsze niż wszelkie sklepowe gotowce. Odważycie się spróbować?

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL już od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz