Home Kategorie Poruszające Poprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy zadziwiła nie tylko kobietę.

Poprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy zadziwiła nie tylko kobietę.

Zmarznięta kobieta w zimowej kurtce odwiedziła pewną kawiarnię. Staruszka była przemarznięta i potrzebowała pomocy.

Mimo świadomości, że jej wygląd nie zachęca do kontaktu, postanowiła wejść do lokalu i poprosić o pomoc. Sprzedawca, który z nią rozmawiał, zachował się w niebywały sposób. Zrobił coś, czego nikt inny by się nie podjął.

Kobieta wchodząc do kawiarni, nie spodziewała się tego, co ją czeka. Jeden z uczestników zdarzenia opowiedział, co spotkało emerytkę. Rosjanin wspomniał o historii, której przez przypadek był świadkiem. Mężczyzna poszedł do kawiarni, aby odpocząć po pracy. Kiedy znajdował się w środku, weszła tam zaniedbana staruszka. Widać było, że jest wyraźnie zmarznięta i potrzebuje pomocy. Kobieta wstydliwie zwróciła się do sprzedawcy z prośbą o kubek gorącej wody. Ten postanowił jednak zrobić coś zupełnie innego.

– „Myślałem, że sprzedawca odmówi i wyprosi ją z lokalu, ale się pomyliłem” – relacjonował świadek.

Pracownik kawiarni nie tylko przygotował starszej pani herbatę, ale wypełnił też jej torbę wypiekami. Potem zaprosił ją do stolika i powiedział, że zaraz ktoś przyniesie jej zupę.

– „Babcia nie wierząc w swoje szczęście, miała prawie łzy w oczach” – mówił Rosjanin uczestniczący w zdarzeniu.

Poza pięknym widokiem pomocy ze strony sprzedawcy, uczestnik zdarzenia opowiedział o innej trudnej sytuacji. Niestety w pewnym momencie do lokalu weszli młodzi mężczyźni. Stali za kobietą i zaczęli na nią wrzeszczeć. Obaj uważali, że kawiarnia nie jest miejscem dla takich ludzi jak emerytka. Nazwali ją hołotą. Po chwili wyzwisk postanowili podejść do kasy, by złożyć zamówienie. Jednak to, co stało się dalej, zdziwiło ich jeszcze bardziej niż widok zziębniętej staruszki.

Mężczyźni nie dostali zamówienia, co więcej, sprzedawca nawet nie pozwolił im go złożyć. Zostali zignorowani. Dodatkowo kasjer „odwdzięczył im się” i skomentował ich zamówienie słowami „hołoty nie obsługujemy”.

Klienci oczywiście złożyli skargę i zrobili awanturę. W trakcie wyzywania sprzedawcy, poprosili, aby przyszedł jego przełożony. Szef po wysłuchaniu relacji, postanowił wyrzucił niemiłych klientów z lokalu. Poinformował ich też, że nie mają prawda tam wracać. Wszystko, aby bronić honoru zziębniętej i potrzebującej staruszki.

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
102
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz