Home Kategorie Ludzie Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdzają tragiczne doniesienia.

Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdzają tragiczne doniesienia.

Dramatyczne wieści z ostatniej chwili. Nie żyje polski polityk. Jego odejście to wielki cios, a przedstawiciele władz żegnają go z ogromnym smutkiem.

W oficjalnym oświadczeniu przekazano, że zostanie zapamiętany jako wspaniały człowiek, który na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Smutną wiadomość zamieszczono na profilu Powiat Poddębicki na Facebooku. Zmarł Bogdan Sroczyński, doświadczony samorządowiec i twórca Stowarzyszenia Promocji Kultury Ludowej Powiatu Poddębickiego. Polityk odszedł w wieku 79 lat. Był człowiekiem z pasją i popularyzatorem lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Bogdan Sroczyński przez lata dał się poznać jako człowiek mocno zaangażowany w życie lokalne. Od zawsze starał się służyć pomocą i wspierać każde działanie, które miało na celu rozwój społeczności i powiatu poddębickiego. Jego pasją były zespoły ludowe. To dzięki jego poświęceniu i zaangażowaniu miały one szansę rozwijać się i prezentować dorobek kulturalny w kraju i za granicą.

To może Cię zainteresować:  Została pobita tak mocno, że trudno było rozpoznać jaka to rasa. Gdy doszła do siebie, zaskoczyła wszystkich.

Polityk wkładał wiele wysiłku, by tradycje regionalne były kultywowane oraz nie zostały zapomniane. Dzięki niemu młode pokolenie doskonale zna zwyczaje swoich przodków. W 2017 roku został odznaczony tytułem Człowieka Roku Powiatu Poddębickiego w kategorii “kultura”.

W latach 2002-2018 pełnił funkcję radnego Rady Powiatu Poddębickiego. Był również Wiceprzewodniczącym Rady II kadencji, Przewodniczącym Komisji Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w III kadencji, a także Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej w IV kadencji.

To może Cię zainteresować:  Znamy pary 10 edycji „Tańca z Gwiazdami”. Partner Basi Kurdej-Szatan to prawdziwy przystojniak.

– „Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały Człowiek i Społecznik. Rodzinie i Najbliższym najszczersze wyrazy współczucia składają Władze Samorządowe Powiatu Poddębickiego i Pracownicy Starostwa Powiatowego w Poddębicach” – pożegnali Bogdana Sroczyńskiego współpracownicy.

Pogrzeb polityka odbędzie się 2 września o godz. 14 w kościele w Parzęczewie.

Intensywny kurs językowy online
Intensywny kurs językowy online
39,90 zł
159,90 zł
4 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online: intensywne lekcje, nauka słówek, szybkie powtórki od 39,90 zł na platformie Multikurs.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz