Home Kategorie Ludzie Lech Wałęsa przemówił w Stoczni Gdańskiej. Wykorzystał to żeby wbić rządzącym szpilę

Lech Wałęsa przemówił w Stoczni Gdańskiej. Wykorzystał to żeby wbić rządzącym szpilę

Lech Wałęsa przemówił w Stoczni Gdańskiej. Wykorzystał to żeby wbić rządzącym szpilę

W Gdańsku trwają obchody 40-lecia Porozumień Sierpniowych. Lech Wałęsa w Stoczni Gdańskiej obok legendarnej bramy nr. 2 wygłosił przemówienie. Wykorzystał to, żeby uderzyć w wicepremiera.

Lech Wałęsa już od dawna dał się poznać jako osoba, która w wielu sytuacjach, wbija rządowi przysłowiową szpilę. Tak było również i tym razem. Zarzucił bowiem wicepremierowi, że “gada on głupoty”.

Podczas obchodów 40-lecia Porozumień Sierpniowych, Lech Wałęsa nie szczędził gorzkich słów pod adresem obecnego rządu. W wyjątkowo dosadny, aczkolwiek subtelny sposób, były lider Solidarności skomentował działania obecnie panującego rządu. Ludzie nie nazwali tego jednak oskarżeniami lecz raczej, złotymi myślami.

To może Cię zainteresować:  Lech Wałęsa zaatakowany w centrum Warszawy. Szef jego instytutu został pobity.

– “Oni mają rację w diagnozie, nie mają racji w leczeniu” – przekazał podczas jednego ze swoich przemówień Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa wypowiedział się również w sprawie legendarnych tablic. W 1980 roku napisano na nich 21 postulatów strajkujących. W tym temacie zarzucił jedynie wicepremierowi, że “gada głupoty“.

Spór o owe tablice, trwa już od ponad roku.  Powołany z ramienia rządu Instytut Dziedzictwa Solidarności chce, by tablice były na wystawie w jego siedzibie, z kolei działający od 6 lat z wieloma sukcesami na koncie Europejskie Centrum Solidarności chce zatrzymać tablice u siebie.

Obie instytucje mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Lech Wałęsa, jasno dał do zrozumienia co o tym sądzi.

To może Cię zainteresować:  Ten człowiek chce tylko umrzeć. Po 180 latach ujawnił swoją tajemnicę.

– “To było największe zwycięstwo w dziejach Polski. Kto to popsuł? Ono polegało na pokonaniu starego porządku, a jednocześnie wytworzeniu przekonania u tych pokonanych, aby przyjaciółmi zostali.” – powiedział Lech Wałęsa.

 

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz