Home Kategorie Poruszające Wybuch gazu w Białymstoku doprowadził do śmierci kilku osób. Tragiczna sytuacja

Wybuch gazu w Białymstoku doprowadził do śmierci kilku osób. Tragiczna sytuacja

Wybuch gazu w Białymstoku doprowadził do śmierci kilku osób. Tragiczna sytuacja

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci czterech osób, w tym 10-letniej dziewczynki, w domu jednorodzinnym w Białymstoku. W poniedziałek doszło tam do wybuchu gazu.

Po wstępnych oględzinach zwłok śledczy przypuszczają, że doszło do tzw. rozszerzonego samobójstwa. Jest to tym bardziej tragiczna informacja. Jeżeli to bowiem nie był wypadek, to co mogło popchnąć członków rodziny do takiej decyzji?

– “10-latka, rodzice i starsza kobieta, najprawdopodobniej babcia (…), to były jedyne osoby, które najprawdopodobniej przebywały w domu podczas wybuchu” – przekazał podinspektor Tomasz Krupa. Dodał także, że obecnie prowadzone są oględziny ciał ofiar.

W domu, w którym doszło do wybuchu, pracują inspektorzy nadzoru budowlanego. Według straży pożarnej konstrukcja budynku została naruszona. Policjanci czekają na decyzje inspekcji budowlanej, aby wejść do domu i prowadzić dalsze czynności. Na ten moment, przyczyny eksplozji nie są znane. Podejrzewa się jednak wybuch gazu.

To może Cię zainteresować:  Ma tylko 6 lat, a już został bohaterem. Kacper uratował życie swojej mamie.

Smutne jest to, że zdarzenie przeżyła jedna z córek. Uratowało ją to, że była ona poza domem, kiedy doszło do zdarzenia. Czy jednak można to nazwać szczęściem? Całe jej życie legło w gruzach jak dom w którym mieszkała. Obecnie udzielana jest jej pomoc psychologiczna.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zaznaczył, że na miejscu wybuchu obecnie działa m.in. inspekcja nadzoru budowlanego, która ma za zadanie ocenić stan budynku, w którym doszło do tragedii.

– “To jest konieczne również z uwagi na to, że w ślad za tymi pierwszymi oględzinami muszą pójść kwestie związane z prowadzonym już pewnie śledztwem w zakresie tego wydarzenia. Za chwilę – myślę – również służby policyjne będą mogły podjąć szersze czynności” – przekazał Paszkowski.

To może Cię zainteresować:  Kiedy ją znaleziono, miała twarz pokrytą zaschniętą krwią. Obok leżało ciało jej siostry.

Wojewoda dodał także, że jest to wyjątkowa tragedia. Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku mł. insp. Jacek Tarnowski dodał, że wszystkie ofiary wybuchu to członkowie jednej rodziny. Natomiast córka, której – jak wskazał – udzielana jest pomoc psychologiczna, była zameldowana pod tym samym adresem, ale w chwili kiedy doszło do zdarzenia, przebywała ona poza miejscem zamieszkania.

Eksplozja miała miejsce w murowanym budynku 3-kondygnacyjnym przy ulicy Kasztanowej. Na miejscu jest dziesięć zastępów straży pożarnej w tym grupa poszukiwawcza. Ofiarami są trzy osoby dorosłe (rodzice i babcia) oraz dziecko. Pomimo próby podjęcia akcji reanimacyjnej, ofiar nie udało się uratować.

 

 

Bilety do Ocean Parku
Bilety do Ocean Parku
84,99 zł
137,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ocean Park we Władysławowie: 2 bilety od 47,99 zł i więcej opcji (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz