Home Kategorie Życie E-dziennik zaatakowany przez hakerów. Policja już namierzyła sprawców ataku

E-dziennik zaatakowany przez hakerów. Policja już namierzyła sprawców ataku

E-dziennik zaatakowany przez hakerów. Policja już namierzyła sprawców ataku

Śląscy policjanci namierzyli kilku nastolatków z różnych części Polski, którzy przeprowadzili atak hakerski na serwery jednego z największych internetowych dzienników szkolnych.

Dzięki atakowi, doprowadzili do przeciążenia sieci, co skutecznie utrudniało prowadzenie jakichkolwiek zajęć. – “Jeden z hakerów, 18-latek z Warszawy, usłyszał już zarzut ataku na infrastrukturę o szczególnym znaczeniu dla jednostek samorządu terytorialnego, za co może mu grozić do 8 lat więzienia” – przekazała policja.

27 marca policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością katowickiej komendy wojewódzkiej otrzymali zgłoszenie o ataku hakerskim, który dwa dni wcześniej przeprowadzono na serwery jednego z największych internetowych dzienników szkolnych. Sprawcy na kilka godzin zakłócili jego funkcjonowanie w czasie, gdy wykorzystywany był on przez uczniów do zdalnej nauki podczas pandemii koronawirusa.

To może Cię zainteresować:  „Podpalali ją, podduszali i gwałcili”. Monika przed śmiercią przeszła przez prawdziwe piekło.

– “Tuż po otrzymaniu zgłoszenia policjanci przystąpili do analizy olbrzymich ilości danych w poszukiwaniu śladów, jakie mogli pozostawić po sobie cyberprzestępcy. Po żmudnej, około dwumiesięcznej pracy, śledczy ostatecznie wpadli na trop hakerów. Okazało się nimi kilku nastolatków, którzy skontaktowali się z sobą poprzez internet, postanawiając przeprowadzić wspólny atak na platformę e-dziennika” – przekazał asp. szt. Adam Jachimczak.

Szybko okazało się jednak, że sprawcami byli mieszkańcy różnych województw. Dlatego funkcjonariusze z KWP z Katowicach poprosili o pomoc policjantów z zwalczających cyberprzestępstwa z komend wojewódzkich w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Radomiu. Przeprowadzano działania na szeroką skalę, które okazały się skuteczne.

To może Cię zainteresować:  Ksiądz wszedł na salę poporodową. Monika była zażenowana i skrępowana jego pytaniami.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z 18-latków zarzutu ataku na infrastrukturę o szczególnym znaczeniu dla jednostek samorządu terytorialnego, za co może mu grozić do 8 lat więzienia. Policja analizuje także nośniki odnalezione przy pozostałych hakerach.

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz