Home Kategorie News Pożar magazynu w Konstancinie. Toksyczny dym widoczny jest z daleka.
1.22K

Pożar magazynu w Konstancinie. Toksyczny dym widoczny jest z daleka.

Na terenie starych budynków magazynowych w Konstancinie-Jeziornie wybuchł pożar. Jak informują służby, w hali znajdowały się plastikowe materiały i wózki widłowe.

Łukasz Darmofalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie poinformował, że doniesienia o pożarze zaczęły napływać przed godziną 17.

– „Pożar wybuchł na terenie starych budynków magazynowo-produkcyjnych przy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie” – przekazał strażak.

Oficer przekazał też, że źródło pożaru znajduje się w hali magazynowej o wymiarach 100 na 50 metrów, gdzie znajdują się tworzywa sztuczne.

– „Nie mamy informacji na temat osób poszkodowanych” – podkreślił Darmofalski.

Strażak zaznaczył też, że pożar nadal nie jest opanowany.

– „Dym unosi się w kierunku Wisły, gdzie nie ma gęstej zabudowy.”

Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej powiedział na antenie TVN24, że w hali mogą też znajdować się butle z gazem.

– „To niebezpieczne dla strażaków pracujących na miejscu. Ogniem objęta jest cała powierzchnia hali” – powiedział Kierzkowski.

Strażak podkreślił też, że tworzywa sztuczne są problematyczne do ugaszenia wodą, stąd też ratownicy musieli użyć prądów piany gaśniczej.

To może Cię zainteresować:  Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdzają tragiczne doniesienia.

– „Będzie też trudno dojść do źródła pożaru, ponieważ ogień jest bardzo silny i wydziela dużo ciepła” – poinformował strażak.

W efekcie pożaru tworzą się toksyczne gazy, ale jak podkreślił Kierzkowski, ich niebezpieczne stężenie może utrzymywać się w promieniu ok. 20 metrów od źródła. Na miejsce został wysłany samochód laboratorium, który na bieżąco mierzy jakość powietrza.

– „Wyniki, które spływają do nas od mobilnego laboratorium mierzącego jakość powietrza w Konstancinie, gdzie doszło do pożaru hali magazynowej, na razie nie wskazują na obecność szkodliwych substancji” – przekazało około godziny 20 PAP Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie.

Jak mówią strażacy, hala, w której doszło do wybuchu ognia, znajduje się na terenie dawnych zakładów papierniczych, gdzie mieszczą się różne magazyny, w tym składowisko odpadów.

– „W PSZOK-u nie doszło do pożaru. W hali, w której się pali, składowane są materiały plastikowe i wózki widłowe” – poinformował.

To może Cię zainteresować:  Leki na cukrzycę zanieczyszczone trującą substancją. Ministerstwo zdrowia zwołało sztab kryzysowy.

Po godzinie 19 Łukasz Darmofalski poinformował, że w akcji gaśniczej udział bierze 30 zastępów straży pożarnej. Akcję utrudniło zawalenie się dachu hali.

– „Ze względu na swoją metalową konstrukcję, dach zapadł się pod wpływem wysokiej temperatury, co utrudnia nam dotarcie do płonącego plastiku” – przekazał Darmofalski.

Strażak poinformował też, że butle z gazem, które służą do zasilania wózków widłowych zostały już zabezpieczone przez strażaków. Zaznaczył również, że pożar nie ma możliwości rozprzestrzenienia się poza teren hali.

Nad okolicą nadal unosi się gęsty, czarny dym. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie wysłało do mieszkańców okolic komunikaty z sugestiami, aby nie zbliżać się do miejsca pożaru, ani nie otwierać okien.

Day spa dla dwojga
Day spa dla dwojga
199,99 zł
400,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa dla dwojga od 199,99 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz