Home Kategorie Życie Rzecznik Praw Dziecka o Edukacji Seksualnej. Padły wyjątkowo mocne i poważne oskarżenia

Rzecznik Praw Dziecka o Edukacji Seksualnej. Padły wyjątkowo mocne i poważne oskarżenia

Rzecznik Praw Dziecka o Edukacji Seksualnej. Padły wyjątkowo mocne i poważne oskarżenia

Mikołaj Pawlak zabrał głos z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. Rzecznik Praw Dziecka udzielił wywiadu, podczas którego skrytykował pomysł wprowadzenia do szkół lekcji edukacji seksualnej.

Oskarżenia pod adresem edukatorów seksualnych padły w programie “Rozmowa Piaseckiego” w TVN24. Mikołaj Pawlak został zapytany przez Konrada Piaseckiego o opinię na temat takich zajęć.

Mikołaj Pawlak nie szczędził ostrych słów w tej sprawie. Wyraził wyraźny sprzeciw w kontekście prowadzenia zajęć z edukacji seksualnej w szkołach publicznych.

– “Wpuścimy edukatorów seksualnych do 20 tysięcy szkół i oni będą wprowadzali takie treści, jak chociażby w Poznaniu, gdzie wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane, i któremu dają ci edukatorzy, z tych środków (finansowych – przyp. red.), jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć? Bez wiedzy jego rodziców i lekarzy!” – powiedział Pawlak.

To może Cię zainteresować:  Szkolny autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje dwóch uczniów.

Konrad Piasecki doprosił Rzecznika Praw Dziecka o doprecyzowanie, czy rzeczywiście twierdzi, że edukatorzy podają dzieciom środki zmieniające płeć. Mikołaj Pawlak przytaknął oraz przytoczył taką sytuację, która rzekomo miała mieć miejsce w Poznaniu. Problem polega na tym, że sytuacja do której odwołuje się Piasecki, jest kompletną bzdurą.

Pawlak odniósł się również do zarzutu, że wytyczne Ministerstwa Edukacji w zakresie powrotu do szkoły w okresie pandemii są mało dokładne. Stwierdził on jednak, że próba uściślenia przepisów, doprowadziłaby do absurdu.

– “Gdybyśmy byli bardzo precyzyjni w przepisach rozporządzeń, doszlibyśmy do absurdu i na pewno byśmy wszystkich możliwości nie przewidzieli, a potem byłyby pretensje” – stwierdził.

To może Cię zainteresować:  Nie żyje 22-letnia studentka, która została brutalnie zgwałcona w kościele. Nadal nie wiadomo kto jest sprawcą.

– “Cały świat się rozmraża, cały świat ma ten eksperyment, wszyscy drżymy. Wiedzą, jak się zachowywać, będą miały modne maseczki i na pewno zachowywały dystans. Tam, gdzie potrzeba, to stolarze powinni ciąć ławki na pół, tak jak się dzieje we Włoszech i w ten sposób powinny zostać przygotowywane szkoły. W ten sposób trzeba to zrobić” – dodał, odnosząc się do tego, że powrót do szkół jest konieczny.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz