Home Kategorie Życie Wyższy zasiłek dla bezrobotnych od 1 września. Wiemy o ile wzrośnie

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych od 1 września. Wiemy o ile wzrośnie

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych od 1 września. Wiemy o ile wzrośnie

Jak poinformował resort rodziny, od 1 września wzrasta zasiłek dla bezrobotnych. W pierwszych 90 dniach wyniesie on 1200 zł, a w pozostałym okresie posiadania prawa do świadczenia 942,30 zł.

O wiele wyższy zasiłek mają otrzymać wszyscy bezrobotni. A wy co sądzicie o tej sprawie czy jest to dobry pomysł? Czy uważacie, że jest to promowanie bycia leserem, któremu nie chce się szukać pracy?

– “Podwyższoną kwotę zasiłku otrzymają wszyscy bezrobotni – nie tylko nowo rejestrujący się, ale też bezrobotni, którzy już pobierają zasiłek” – przekazała Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Zasiłek wzrośnie do 1200 zł. Kwota ta będzie obowiązywała w okresie pierwszych 90 dni posiadania praw do zasiłku. Później będzie przysługiwał w wysokości 942,30 zł.

To może Cię zainteresować:  Gdy wychodziła za mąż, miała zaledwie 5 lat. 6 godzin po ślubie najbliżsi musieli pożegnać ją na zawsze.

Jest to naprawdę spory wzrost zwłaszcza, że do wczoraj zasiłek ten wynosił odpowiednio 881,30 zł i 692,00 zł. Podwyższenie kwoty zasiłku dla bezrobotnych wiąże się z podwyższeniem wszystkich świadczeń, których wysokość uzależniona jest od wysokości tego wskaźnika.

Innymi słowy, osoby zarejestrowane w bezrobociu zauważą między innymi zwiększenie się kwot przeznaczanych na stypendia, wynagrodzenia stażowego etc. Podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych zakłada ustawa o dodatku solidarnościowym, która weszła w życie w drugiej połowie czerwca.

Ustawa powstała z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy. To właśnie na jej podstawie wprowadzono też dodatek w wysokości 1400 złotych dla osób, które straciły pracę przez koronawirusa.

To może Cię zainteresować:  Rodzice porzucili tego chłopca z powodu wady genetycznej. Nie uwierzycie, jak potoczyło się jego życie

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz