Home Kategorie Życie Łatwo przyszło – łatwo poszło. Pierwsze szkoły już są zamykane z powodu podejrzenia koronawirusa

Łatwo przyszło – łatwo poszło. Pierwsze szkoły już są zamykane z powodu podejrzenia koronawirusa

Łatwo przyszło – łatwo poszło. Pierwsze szkoły już są zamykane z powodu podejrzenia koronawirusa

Z powodu zagrożenia koronawirusem zamknięte są czasowo szkoły w powiatach jasielskim i leżajskim. Jest kolejna zamknięta szkoła na Podkarpaciu – Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wróblowej.

Jest to spowodowane tym, że u jednego z nauczycieli stwierdzono koronawirusa, pozostali pedagodzy są w kwarantannie i będą mieli wykonywane testy na obecność COVID-19. Ze względu na sytuację epidemiologiczną dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym z Jasła do końca tygodnia zawiesił zajęcia szkolne. Podobnie stało sie w Szkole Podstawowej w Bieździedzy.

Zajęcia stacjonarne zawieszono decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego także w dwóch szkołach na terenie gminy Leżajsk: w Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie. Tu także potwierdzono koronawirusa u nauczyciela uczącego w obu placówkach.

To może Cię zainteresować:  Tragedia na porodówce. 15-latka urodziła dziecko, które lekarze przez przypadek zabili.

Pracownicy wymienionych szkół oczywiście zostali objęci kwarantanną. Dzieci będą na razie uczyć się w trybie zdalnym. Taka sytuacja potrwa do czasu zakończenia dochodzenia epidemiologicznego. Wygląda na to, że szkoły zostaną zamknięte szybciej niż nam się zdaje.

Kwarantanną objęci zostali także wójt gminy i pracownicy referatu oświaty. Jak można przeczytać na stronie w komunikacie na stronie Urzędu Gminy Leżajsk wstępne testy u urzędników nie wykazały zakażenia COVID-19. Prowadzi to nas do jednego, szalenie istotnego pytania.  Jak długo szkoły wytrzymają?

To może Cię zainteresować:  Obroniła się przed mężczyzną, który próbował ją zgwałcić. Teraz grozi jej...

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz