Home Kategorie Życie Kolejne wesele stało się ogniskiem koronawirusa. Można powiedzieć że to już trend

Kolejne wesele stało się ogniskiem koronawirusa. Można powiedzieć że to już trend

Kolejne wesele stało się ogniskiem koronawirusa. Można powiedzieć że to już trend

Koronawirus na kolejnym weselu. Sanepid poinformował o pozytywnym wyniku testu u gości, którzy bawili się na weselu w Grodzisku Dolnym. Szczerze czy kogoś z was to jeszcze szokuje?

Zakażonych jest 16 osób. Wszystkie z powiatu łańcuckiego. Jak tak dalej pójdzie, to kolejny powiat trafi na listę żółtą bądź nawet czerwoną.

W środę ministerstwo zdrowia poinformowało o 46 nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa w województwie podkarpackim. 16 z nich to mieszkańcy powiatu łańcuckiego, którzy 23 sierpnia bawili się na weselu w Grodzisku Dolnym. Wygląda na to, że tego typu imprezy to idealne wylęgarnie koronawirusa.

To może Cię zainteresować:  Pasta do zębów służy nie tylko do ich mycia. Oto 16 pomysłów na jej wykorzystanie w domu

Jak podają różne portale  w sumie w weselu wzięło udział 96 osób. 46 z nich to mieszkańcy powiatu leżajskiego, 35 – powiatu łańcuckiego, 15 – powiatu rzeszowskiego – 2 – powiatu przeworskiego.  Jak do tej pory zakażenie potwierdzono jedynie u mieszkańców powiatu łańcuckiego. W toku jest dochodzenie epidemiologiczne.

Nowe przypadki zakażeń koronawirusem dotyczą przede wszystkim ognisk weselnych. Dlatego Ministerstwo Zdrowia rozważa zmianę przepisów, dotyczących organizacji wesel. Trudno się zresztą dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że tak wiele imprez tego typu doprowadziło do masowych zarażeń.

– “Wiele wskazuje na to, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje możliwość, że wprowadzimy rejestrację gości weselnych” – tak stwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.  Ponadto, należy zauważyć, że jeżeli wprowadzone zostaną nowe przepisy, to jednolite dla całego kraju.

Off-road: szkolenie z nagraniem HD
Off-road: szkolenie z nagraniem HD
89,99 zł
180 dni
do końca oferty!
45-minutowe szkolenie z jazdy off-road z nagraniem HD i bonem wartościowym za 89,99 zł i więcej opcji w Abstractive

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz