Home Kategorie Życie Szkoły mają coraz większy problem. Rodzice nie chcą przestrzegać zaleceń

Szkoły mają coraz większy problem. Rodzice nie chcą przestrzegać zaleceń

Szkoły mają coraz większy problem. Rodzice nie chcą przestrzegać zaleceń

Koronawirus. Dzieci w szkołach muszą dezynfekować ręce, mają mierzoną temperaturę itd. Nie zgadza się na to część rodziców, którzy przynoszą do szkół, przygotowane przez prawników pisma.

– “W odpowiedzi na otrzymany regulamin dotyczący obowiązku noszenia na terenie szkoły oraz w autobusie szkolnym maski/przyłbicy zasłaniającej usta i nos oraz dezynfekcji rąk przez dzieci w związku z Covid-19 nie wyrażam zgody, aby moje dzieci (imię i nazwisko) były narażone na utratę zdrowia wynikającego z utrudnienia swobodnego oddychania oraz patrzenia przez zakrzywioną wokół głowy pleksę” – to fragment pisma, które rodzice wysyłają do dyrektorów szkół.

– “Żona zaniosła takie pismo dyrektorce dzisiaj rano. Nasze dziecko nie miało maseczki, więc nie zostało wpuszczone do szkoły. Teraz dyrekcja się zastanawia, co zrobić, bo nie byli przygotowani na taką ewentualność” – mówi jeden z rodziców. Szkoły są w kropce, gdyż zupełnie nie wiedzą jak na to odpowiedzieć.

To może Cię zainteresować:  Wyciągnął nóż i przystawił go taksówkarzowi do gardła. Kierowca błagał o litość.

W piśmie rodzice piszą, że nie wyrażają zgody także na mierzenie dziecku temperatury, zamykanie go w izolatorium w razie objawów infekcji oraz dezynfekowania rąk ich dzieciom środkom bez atestu Covid-19. Przytaczanie licznych ekspertyz, badań i opinii wirusologów na temat maseczek i ich skuteczności, nic nie daje. Rodzice wiedzą lepiej.

To może Cię zainteresować:  14-latka wróciła ze szkoły płacząc. Chwilę później mama znalazła ją powieszoną na drzewie.

– “Większość rodziców na szczęście ze zrozumieniem podchodzi do nowych zasad bezpieczeństwa. Nie jesteśmy jednak w stanie sprawdzić, czy na pewno każdy dezynfekuje ręce. Nie ma obowiązku mierzenia dziecku temperatury, więc tutaj jesteśmy bezradni” – mówi nam Mariola Gleń, dyrektor szkoły podstawowej w Białej (woj. łódzkie). Nie zmienia to jednak faktu, że spora ich część będzie robić szkołom pod górkę.

 

Post owocowo-warzywny
Post owocowo-warzywny
409,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Post owocowo-warzywny dr Dąbrowskiej: 7-dniowa dieta za 409 zł i więcej w Studiu Zdrowia Dietering – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz