Home Kategorie Życie Dania zmienia definicję gwałtu. Teraz w ramach gry wstępnej… przygotuj długopis do podpisania umowy.

Dania zmienia definicję gwałtu. Teraz w ramach gry wstępnej… przygotuj długopis do podpisania umowy.

Dania zmienia definicję gwałtu. Teraz w ramach gry wstępnej… przygotuj długopis do podpisania umowy.

Nie to nie jest żart. Dania zmieni definicję gwałtu. Do tej pory była ona taka sama jak w Polsce. Teraz gwałt będzie wynikał z braku zgody, a nie z oporu. Z czym to się wiąże w praktyce?

Feministki w Królestwie Danii świętują. Rząd przyjął ich projekt i już niedługo w duńskim Kodeksie Karnym zmieni się definicja gwałtu. Do tej pory wyglądała ona tak samo jak w Polsce, czyli gwałtem był akt seksualny poczyniony wbrew oporowi drugiej strony.

W Polsce gwałt jest wtedy, gdy jedna strona „stawia czynny i nieprzerwany opór”, „manifestuje brak zgody np. przez głośne protesty, prośbę lub krzyk”. Dodatkowo nasze prawo zastrzega, że opór musi być „rzeczywisty, nie pozorny”.

Dla porównania w Danii teraz gwałtem będzie każdy stosunek płciowy, przed którym dana ze stron nie wyraziła wyraźnej zgody. Tj. nawet jeśli stosunek nie będzie miał żadnych znamion przemocy, to po wszystkim jedna ze stron będzie mogła zadenuncjować, że w zasadzie to nie powiedziała wyraźnie, że tego chce.

Można przywołać hipotetyczny przykład, jakim jest stosunek po imprezie. Odbył się on z woli obu stron, jednak jedna ma po wszystkim, na trzeźwo, wyrzuty sumienia. Z czym to się wiąże? Ano z tym, że w Danii taka osoba będzie w stanie oskarżyć cię o gwałt. Wychodzi na to, że Duńczycy będą musieli podpisywać umowy w których druga strona wyraźnie stwierdzi, że ma ochotę na seks. To nowy typ gry wstępnej.

To może Cię zainteresować:  Zboczeniec wkładał kamerę pod spódnice kobiet. Zareagowali klienci.

 

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz