Home Kategorie Poruszające Powrót do szkół w Białorusi jest przykry. OMON siłą wyciągał uczniów z klas

Powrót do szkół w Białorusi jest przykry. OMON siłą wyciągał uczniów z klas

Dzieci siłą wyciągnięte ze szkoły – tak rozpoczął się kolejny rok nauki w jednym z najbardziej prestiżowych liceów na Białorusi. W ten sam sposób aresztowano także studentów mińskich uczelni.

To naprawdę przerażająca sytuacja, a zachowanie OMON-u, woła o pomstę do nieba. Uczniowie i studenci, którzy chcieli poświęcić się swojej edukacji, byli siłą wyciągali z klas. Tak nie można.

– “To nie może zostać wybaczone” – komentuje nagrania Hanna Liubakova, dziennikarka z Mińska, która opublikowała szokujące nagranie na Twitterze.Na wideo widać, jak uczniowie prestiżowego liceum BGU wyciągani są przez zamaskowanych mężczyzn, najprawdopodobniej funkcjonariuszy OMON-u. Co ciekawe do tego liceum chodzi sam syn Łukaszenki.

– “2 września tysiące uczniów maszerowało ulicami Białorusi, protestując przeciwko rządom Łukaszenki. Nie poszli do szkoły, aby razem, solidarnie zamanifestować swoje stanowisko, będące także odpowiedzią na ostatnie aresztowania ich kolegów. Łącznie na ulice wyszło nawet 5 000 uczniów” – tak podał Newsweek.

To może Cię zainteresować:  Edyta Górniak idzie na wojnę. Odpowiedziała na ironię Łukasza Szumowskiego.

Wygląda na to, że Łukaszenka nie odpuści. To co stało się w szkole i na uczelniach jest naprawdę wyraźnym dowodem na tą tezę.

 

Arbuzowe lub czekoladowe day spa
Arbuzowe lub czekoladowe day spa
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Arbuzowy pakiet day spa za 89,99 zł i więcej opcji w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz