Home Kategorie Życie Martwa 65-latka przyszła do banku opłacić rachunki. “Przecież pani nie żyje” usłyszała

Martwa 65-latka przyszła do banku opłacić rachunki. “Przecież pani nie żyje” usłyszała

Martwa 65-latka przyszła do banku opłacić rachunki. “Przecież pani nie żyje” usłyszała

65-letnia mieszkanka Gliwic przeżyła niemały szok, gdy w banku poinformowano ją, że nie żyje. Okazało się bowiem, że uśmiercił ją Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To był dla niej prawdziwy szok.

Od 27 lipca, zdaniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, kobieta jest martwa. Tymczasem żyje i ma się bardzo dobrze, a o tym, że formalnie znajduje się już “na tamtej stronie” dowiedziała się przez przypadek, gdy przyszła do banku opłacić rachunki.

Pracownica była w bardzo dużym szoku i zupełnie nie wiedziała jak przekazać tę nowinę klientce. Kobieta stwierdziła jednak, że zniesie wszystko. No i dowiedziała się: system wyświetla jej konto na szaro, jest polecenie z zakładu ubezpieczeń, by zablokować wysłaną na początku sierpnia emeryturę i zwrócić ZUS-owi. Powód: kobieta zmarła 27 lipca.

To może Cię zainteresować:  Pięć osób dało się dobrowolnie ukrzyżować. Jedna z nich została przybita do krzyża po raz 33.

Tego jednak nie zniosła, zupełnie załamana, roztrzęsiona i pełna łez, postanowiła wyjaśnić tą sprawę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Gliwicach. Po nieco ostrzej wymianie zdań w siedzibie ZUS, ostatecznie gliwiczanka już żyje. Jaki kraj, taki Jezus, prawda?

– “Ale straciłam nerwy, kilka godzin i musiałam na nowo wyrabiać kartę płatniczą oraz zlecać przelewy w banku. Moim zdaniem, to urzędnicy powinni zająć się tym problemem, bez mojego udziału. Przecież nie ja zawiniłam” – przekazała kobieta w rozmowie z Nowinami Gliwickimi.

Do dzisiaj kobieta nie dostała wyjaśnienia z ZUS-u czemu do tego doszło. Jedyne wyjaśnienie ZUS brzmiało następująco -“Do błędu doszło z winy naszego pracownika, który, na podstawie złożonego aktu zgonu, dokonał błędnej identyfikacji zmarłej w systemach informatycznych. Imię i nazwisko osoby wskazanej w akcie były tożsame z danymi tej, której niesłusznie wstrzymano wypłatę świadczenia” – no cóż.

To może Cię zainteresować:  Kobieta, która obciążyła Tomasza Komendę swoimi zeznaniami, kłamała celowo. Wiedziała, że zniszczy mu życie.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
26

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz