Home Kategorie Ludzie Stryj Andrzeja Dudy trafił do rady nadzorczej PKP Cargo. Jacek Sasin: Jestem przeciwnikiem nepotyzmu

Stryj Andrzeja Dudy trafił do rady nadzorczej PKP Cargo. Jacek Sasin: Jestem przeciwnikiem nepotyzmu

Stryj Andrzeja Dudy trafił do rady nadzorczej PKP Cargo. Jacek Sasin: Jestem przeciwnikiem nepotyzmu

– “To, że jest stryjem prezydenta, w niczym mu nie pomogło. Natomiast to, że jest byłym posłem PiS, to jest dodatkowy argument za tym, żeby jego kompetencje traktować poważnie” –

Tak powiedział Jacek Sasin w rozmowie w RMF FM odnosząc się do powołania Antoniego Dudy do rady nadzorczej PKP Cargo. Antoni Duda, były poseł PiS-u oraz stryj prezydenta Andrzeja Dudy, został powołany do rady nadzorczej PKP Cargo. Jak łatwo się domyślić, wywołało to falę oskarżeń o nepotyzm.

Jacek Sasin skomentował sprawę w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie radia RMF FM.

– “Żeby zasiadać w radzie nadzorczej PKP Cargo trzeba mieć przede wszystkim kompetencje. Antoni Duda ma duże doświadczenie w pracy w podmiotach gospodarczych” – tak powiedział Jacek Sasin.

To może Cię zainteresować:  Otylia Jędrzejczak szczerze o bolesnej stracie dziecka. Została ze wszystkim sama.

– “To, że jest stryjem prezydenta, w niczym mu nie pomogło. Natomiast to, że jest byłym posłem PiS, to jest dodatkowy argument za tym, żeby jego kompetencje traktować poważnie, bo ma nie tylko kompetencje zawodowe, ale też pewne kompetencje społeczne, cieszy się społecznym zaufaniem” – przekazał Sasin.

Sasin podkreślił, że Antoni Duda w latach 90-tych zajmował się inwestycjami, a w 2001 r. zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych. – “To jest niezwykle trudny egzamin. Każdy, kto do niego podchodził, to wie” – powiedział Sasin. – “Nie wystarczy być stryjem, synem, ani wnuczkiem. […] Jestem przeciwnikiem nepotyzmu, staram się, żeby w Ministerstwie Aktywów Państwowych go nie było, nie zawsze się to udaje” – dodaje Sasin.

Faktem jest, że mężczyzna ma odpowiednie wykształcenie. Antoni Duda ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W latach 2015-19 był posłem Prawa i Sprawiedliwości. W wywiadzie dla portalu nto.pl powiedział, że nie ma doświadczenia związanego z transportem kolejowym, ale jego atutem jest bogate CV. Czy sobie poradzi? Szczerze mówiąc ciężko powiedzieć.

To może Cię zainteresować:  Pierwsze z sześcioraczków jadą do domu. Mama na Instagramie opublikowała zdjęcie.

Warto zauważyć, że  kilka lat temu wynagrodzenie członka rady nadzorczej PKP Cargo wynosiło 10 tys. złotych miesięcznie. Antoni Duda twierdzi jednak, że jego uposażenie nie będzie tak wysokie, po czym dodaje, że nie zna swoich dokładnych zarobków. Sądzicie, że jest to nepotyzm?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz