Home Kategorie Życie Gigantyczny wzrost opłaty za brak biletu parkingowego. Warszawiacy wściekli

Gigantyczny wzrost opłaty za brak biletu parkingowego. Warszawiacy wściekli

Gigantyczny wzrost opłaty za brak biletu parkingowego. Warszawiacy wściekli

Od godz. 8 w poniedziałek obowiązuje powiększona strefa płatnego parkowania niestrzeżonego na Woli i Pradze Północ. Opłata za brak biletu parkingowego wzrasta w całej warszawskiej SPPN z 50 do 250 zł.

SPPN, która jest zlokalizowana na Woli, sięga na zachodzie aż do al. Prymasa Tysiąclecia, natomiast na północy do linii kolejowej Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia. Z kolei na Pradze Północ objęła okolice zoo i Parku Praskiego, Nową Pragę i północne okolice dworca Wschodniego. To bardzo duży obszar.

Burmistrz Woli stwierdził, że zwiększenie strefy płatnego parkowania, zasadniczo skłoni kierowców, do znacznie krótszego postoju na danym obszarze.

– “Doświadczenia z istniejącej strefy potwierdzają, że wprowadzenie opłat skłania kierowców do krótszego postoju, zwiększając rotację i ułatwiając znalezienie wolnego miejsca” – przekazał.

To może Cię zainteresować:  58-latek wypił przeterminowany napój. Niedługo później zmarł na oczach żony.

Warto zauważyć, że kwota opłaty za brak biletu parkingowego, nie była zmieniana od 17 lat. Pod koniec lipca Rada m.st. Warszawy zdecydowała, że kara za nieuiszczenie opłaty za parkowanie auta w SPPN wzrośnie od 7 września z 50 zł do 250 zł. Usprawiedliwieniem jest to, że 17 lat temu, 50 złotych miało znacznie większą wartość niż teraz.

Zasadniczno SPPN istnieje w Warszawie od 1999 roku. Teraz pierwsza godzina parkowania kosztuje 3 zł, druga – 3,60 zł, trzecia godzina – 4,20 zł, czwarta i kolejne po 3 zł. Opłata minimalna za postój wynosi 0,50 zł, co jest równoważne 10 minutom parkowania.

Mieszkańcy części Warszawy, która objęta jest SPPN opłacają abonament, który kosztuje 30 złotych miesięcznie. Dotyczy on okolicy miejsca zamieszkania obejmującej osiem parkomatów, które wskaże mieszkaniec. Aby uzyskać abonament przede wszystkim trzeba być zameldowanym na pobyt czasowy lub stały na terenie strefy.

To może Cię zainteresować:  Grenlandia już nie przestanie topnieć. Mamy szykować się na katastrofę?

Drugim istotnym warunkiem jest bycie właścicielem, bądź współwłaścicielem pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej, która wynosi  do 2,5 tony, bądź samochodu osobowego  powyżej 2,5 tony. Wszystkie kwestie formalne związane z abonamentem można załatwić we wszystkich Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. A wy, co sądzicie o nowych karach i zwiększeniu strefy płatnego parkowania?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz