Home Kategorie Poruszające Ksiądz oskarżony o pedofilię pracuje jako proboszcz i katecheta. Historia Jarosława W.

Ksiądz oskarżony o pedofilię pracuje jako proboszcz i katecheta. Historia Jarosława W.

Ksiądz oskarżony o pedofilię pracuje jako proboszcz i katecheta. Historia Jarosława W.

Jarosław W., pomimo oskarżeń o pedofilię, nadal jest proboszczem w wiejskiej parafii. I pracuje w szkole jako katecheta. Wygląda na to, że bycie księdzem w Polsce, ma swoje przywileje.

Dziennikarze postanowili spytać Jarosława W. dlaczego pomimo takich oskarżeń, pracuje on w szkole.  – “To jest jakaś nagonka” –  odpowiedział. Cóż, chyba warto go uświadomić, że oskarżenia te nie wzięły się z niczego.

Ksiądz Jarosław W. pracuje dzisiaj w wiejskiej parafii, do której dotarli dziennikarze OKO.press. Ujawnili również historię duchownego, który od lat oskarżany jest o molestowanie nieletnich. Anonimowy ksiądz opowiedział portalowi, jak na plebanii miał zobaczyć w jednym z pokojów dwóch nagich ministrantów i trzech rozebranych księży. Podobno bawili się oni przy butelce wódki oraz przy gejowskim porno w telewizji.

Jednym z nich miał  być podobno Jarosław W. który później pracował w innej parafii. Ofiary duchownego opowiadają, że chodzi on nad zalew, popularne wśród mieszkańców miejsce rekreacji, gdzie “podrywał chłopaków”. Ludzie nie opisują go najlepiej. Zwykle wspominają księdza jako agresywnego i wulgarnego.

To może Cię zainteresować:  Matka piątki dzieci została znaleziona martwa na balkonie. "Źle jej się oddychało"

– “Opił mnie alkoholem. Zaciągnął do łóżka siłą i zgwałcił” – wspomina jedna z ofiar duchownego.

OKO.press pisze, że biskup łowicki Andrzej Dziuba otrzymywał zawiadomienia od ofiar duchownego, ale kuria zwlekała z powiadomieniem Watykanu. Zrobiła to dopiero po dwóch latach. Wtedy Kongregacja Nauki Wiary nakazała wszczęcie postępowania, jednak wyrok nie zapadał przez kolejne lata.

W tym czasie biskup dał oskarżonemu o molestowanie księdzu Jarosławowi W… awans na proboszcza małej wiejskiej parafii. Dostał też pracę w szkole podstawowej jako katecheta. Oczywiście, faktem jest, że oskarżony jest niewinny dopóki nie zapadnie wyrok w danej sprawie. Zastanawiające jest jednak to co siedziało w głowie biskupa, który z człowieka oskarżonego o pedofilię, zrobił nauczyciela w podstawówce?

To może Cię zainteresować:  32-letni piłkarz przyznał się do morderstwa synka. „Nigdy go nie kochałem”.

Sprawa ciągnie się od kilku lat, a od ponad roku śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna. Do dzisiaj jednak ksiądz nie usłyszał zarzutów. Poza nim o przestępstwa seksualne oskarżany jest również ksiądz Piotr S., który pracował razem z księdzem Jarosławem W. Zastanawiające jest, kiedy ujrzy ona swój koniec.

Dziennikarze próbowali osobiście porozmawiać z księdzem Jarosławem W.  Jednakże unikał on dyskusji, twierdząc tylko, że oskarżenia skierowane w jego stronę, to jakaś nagonka. Ciekawe, prawda?

Pakiet nawet 1000 odbitek
Pakiet nawet 1000 odbitek
19,90 zł
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 19,90 zł: pakiet 100 lub nawet 1000 odbitek 10x15 cm w jakości HD na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz