Home Kategorie Ludzie Aż 5 osób usłyszało zarzuty ws. śmiertelnego potrącenia dziennikarki. Ta sprawa ma drugie dno

Aż 5 osób usłyszało zarzuty ws. śmiertelnego potrącenia dziennikarki. Ta sprawa ma drugie dno

Aż 5 osób usłyszało zarzuty ws. śmiertelnego potrącenia dziennikarki. Ta sprawa ma drugie dno

Pięć osób usłyszało zarzuty w związku ze śmiertelnym potrąceniem jadącej rowerem dziennikarki na drodze między Budzyniem a Wągrowcem (Wielkopolskie). Już od dawna mówiono, że to nie był “wypadek”.

Jednym z oskarżonych jest oczywiście kierowca, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło w czwartek w pobliżu miejscowości Brzekiniec. Jadącą rowerem 35-letnią dziennikarkę Annę Karbowniczak potrącił samochód.

Jak ustaliła policja, samochód był prowadzony przez 24-letniego mieszkańca Wągrowca. Rowerzystka zginęła na miejscu. Sprawca uciekł. W piątek policjanci odnaleźli opla, którego kierowca śmiertelnie potrącił dziennikarkę. Zatrzymano też trzy osoby, w tym kierowcę pojazdu.

Dzień później zatrzymano kolejne dwie osoby, które były pasażerami Opla Vivaro. Kierowca pojazdu, 24-letni Maciej N., usłyszał w piątek zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej i ucieczki z miejsca zdarzenia.  Grozi mu za to 12 lat więzienia.

Prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia, poinformował PAP w niedzielę, że mężczyzna podczas przesłuchania powiedział, że po wypadku uciekł, bo nie miał przy sobie prawa jazdy. Tłumaczył się on tym, że nie widział w co uderzył i wydawało mu się, że było to zwierzę. Czy tłumaczenie tego typu ma sens? Raczej nie.

To może Cię zainteresować:  Ich 17-miesięczny syn nie żyje. Zmarł przez to, czym go karmili.

Rzecznik poinformował, że pasażerowie opla, 21-letnia Oliwia P. oraz 22-letni Mateusz C., usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy i zacierania śladów. Grozi im do 5 lat więzienia. Identyczna kara grozi bratu kierowcy, Krystianowi N. Prokuratura skierowała do sądu wnioski o areszt dla tych podejrzanych. Sąd ma dziś podjąć decyzję w tej kwestii.

Piątym podejrzanym w sprawie jest Tomasz P., mechanik samochodowy, którego zatrzymano w piątek wraz z kierowcą i jego bratem. Mężczyzna miał podjąć się naprawy uszkodzonego pojazdu.  Za te działania otrzymał on zarzut tak zwanego poplecznictwa. Prokuratura podała, że wobec Tomasza P. zostanie zastosowany wolnościowy środek zapobiegawczy.

To może Cię zainteresować:  Marietta z „Hotelu Paradise” ogłosiła ciążę. Takich emocji nie było nawet w finale programu.

W niedzielę przeprowadzona została sekcja zwłok kobiety. Według wstępnej opinii, bezpośrednią przyczyną śmierci było uszkodzenie rdzenia kręgowego. W sobotę z kolei “Głos Wielkopolski” przedstawił informacje, które wskazywały na to, że dziennikarka otrzymywała groźby ze względu na temat, którego ostatnio się podjęła.

Sprawa dotyczyła historii tragicznej śmierci dwulatka z Chodzieży, który przez wiele miesięcy był maltretowany przez własną rodzinę. Tuż przed śmiercią, do przełożonych dziennikarki trafiło sfałszowane pismo, które miało ją oczerniać.

 

Day spa Komfort dla 1-2 osób
Day spa Komfort dla 1-2 osób
79,99 zł
450,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Day spa: pakiet Komfort od 79,99 zł w Beauty Body Clinic® w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz