Home Kategorie Ludzie Nagrała wspaniały przebój ostatnich miesięcy, a teraz jest gwiazdą Opola. Kim jest Sanah

Nagrała wspaniały przebój ostatnich miesięcy, a teraz jest gwiazdą Opola. Kim jest Sanah

Sanah zaliczyła udany debiut muzyczny, a jej przeboje nuci cała Polska. W miniony weekend wystąpiła na 57. KFPP w Opolu, gdzie odebrała nagrodę za największy przebój ostatnich miesięcy.

Kim jest młoda artystka i jak wyglądały początki jej kariery? Za nami 57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W trakcie kilku dni na scenie opolskiego amfiteatru zaprezentowało się dziesiątki wykonawców, a wśród nich znalazła się Zuzanna Jurczak. Zapewne znacie ją jednak pod pseudonimem Sanah.

Była ona gwiazdą koncertu “Od Opola do Opola”, oraz brała udział w konkursie “Premier”. Podczas pierwszego z koncertów wystąpiła z piosenką “Melodia”. Hit ten od kilku tygodni podbija listy przebojów w Polsce. Sanah dostała za ten utwór nagrodę telewidzów.

Na następny dzień, artystka zaśpiewała swój premierowy numer jakim było “No sory”. Jednak tym razem inni wykonawcy okazali się być lepsi od niej. Nagrodę jurorów podczas festiwalowych “Premier” zgarnęła Lanberry, a serca widzów skradła Stanisława Celińska.

Zasadniczo, pseudonim artystyczny Zuzanny Jurczak, to skrócona wersja imienia Susannah. Sanah uczyła się w szkole muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, następnie podjęła studia na stołecznym Uniwersytecie Muzycznego Fryderyka Chopina.

Od najmłodszych lat wykazała ona niezwykłą wręcz pasję do muzyki. Jak powiedziała w rozmowie dla Radia Zet, od siódmego roku życia gra na skrzypcach, później zaczęła też grę na pianinie.  W międzyczasie zainteresowała się również śpiewem.

To może Cię zainteresować:  Oto nowy trend wśród nastoletnich mam. Jego skutki są naprawdę przerażające!

W rozmowie z Antonią Rafałowską powiedziała ona, że:

– “Zaczęło się od prezentu na święta. Podarowali mi kilka godzin w studio nagraniowym Izabelin. Zaśpiewałam wtedy kilka swoich anglojęzycznych kawałków. Pan Andrzej Puczyński ze studia jest w tej historii postacią kluczową, bo to on po usłyszeniu moich piosenek pokazał je kolejnym osobom, w tym z wytwórni Universal Music Polska i Magic Records. Potem już wszystko się potoczyło szybko. Wytwórnia podpisała ze mną umowę, zaczęłam nagrywać kolejne utwory, otwierać kanał na YouTube” – stwierdziła Sanah.

Zanim wydała pierwsze solowe piosenki, Sanah pracowała z Mattem Duskiem, z którym nagrała utwór “Rich in Love”. Gdy już zaczęła pisać piosenki dla siebie, przy okazji tworzyła dla innych, np. dla Natalii Zastępy czy Roksany Węgiel. Jak widać, ma ona olbrzymie doświadczenie.

Sanah zwróciła uwagę również Dawida Podsiadło. Na jednym z koncertów zaśpiewał on własną interpretację jej piosenki, “Cząstka”. Młoda piosenkarka odwdzięczyła się, nagrywając mieszankę hitów piosenkarza pod nazwą “Projekt nieznajomy nie kłamie”. Czasem w wywiadach pytana jest o porównania do starszego kolegi z branży muzycznej. W wywiadzie dla Radia Zet stwierdziła, że “nie umie ocenić”, czy rację mają ci, którzy nazywają ją “damską wersją Dawida Podsiadły. Dodała także, że:

– “Słyszałam wielu porównań, niektóre są bardzo miłe. Jeśli ktoś usłyszał jakieś podobieństwo do Dawida Podsiadły, to dla mnie ogromny komplement” – trudno się dziwić, że tak ją to cieszy.

To może Cię zainteresować:  Magda Gessler złapała za telefon i obśmiała Andrzeja Dudę. Jej zachowanie podzieliło fanów.

Pierwsze autorskie piosenki Sanah wydała w 2019 roku, a następnie umieściła je na debiutanckim minialbumie pt. “Ja na imię niewidzialna mam”. W maju br. wydała pierwszy album studyjny pt. “Królowa dram”, z którego pochodzą przeboje “Szampan” czy “Melodia”. Sanah za swoje nagrania została nominowana do Fryderyków 2020. Wydaje nam się, że to i tak pierwszy krok w drodze do dalszej kariery tej wybitnej artystki.

Regularnie pytana jest także o możliwość występu na Eurowizji. Przyznała, że kiedyś było to jej marzenie, jednak z biegiem lat coraz bardziej boi się wpadki:

– “Kiedyś bardzo chciałam i to było moje marzenie. Pisałam wtedy tylko po angielsku. Rzeczywiście, Eurowizja byłą kusząca. To było wtedy, kiedy Michał Szpak brał udział. Pomyślałam sobie: “Ja też chcę!”. Teraz mam takie myśli, że co by było, jakbym potknęła się na scenie lub jakby wysiadł mi głos?” – powiedziała.

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz