Home Kategorie Życie Czy popieracie wyższe kary za śmiecenie w miejscach publicznych?

Czy popieracie wyższe kary za śmiecenie w miejscach publicznych?

Czy popieracie wyższe kary za śmiecenie w miejscach publicznych?

Kary za śmiecenie w miejscach publicznych, według wielu Polaków, powinny być znacznie wyższe niż do tej pory. Małe ryzyko konsekwencji i niskie kary sprawiają, że wiele osób się nie przejmuje.

Zasadniczo przez to w jaki sposób działania obecnie system karania za śmiecenie sprawia, że wandale nie boją się wywozić odpadków do lasu, zanieczyszczać nimi parków, skwerów i innych terenów miejskich. Jak myślicie, czy wyższe mandaty byłyby w stanie to zmienić?

Kary za zaśmiecanie miejsc publicznych są w tym momencie dość niskie. Osobom, które dopuszczają się takich czynów, grozi nagana lub do 500 złotych grzywny. Nie jest to dużo.

To może Cię zainteresować:  Umierająca staruszka napisała list, w którym wyjaśniła, kim naprawdę była. Gdy przeczytała go pielęgniarka, zabrakło jej słów...

Mało tego funkcjonariusze zwykle decydują się na wykorzystanie raczej pierwszej opcji. Rzadko kiedy dają od razu mandat za tego typu przewinienie. Trudno więc się dziwić, że tak wiele osób, łamie zakaz śmiecenia.

Wyższe mandaty, mogłyby odstraszyć wandali od łamania tego typu przepisów. Dlatego chyba warto byłoby je zwiększyć prawda? W końcu mamy w Polsce piękne parki i skwery. Wszystko to jednak jest niszczone przez olbrzymią warstwę śmieci która sprawia, że mało komu chce się w nich przebywać.

To może Cię zainteresować:  Nielegalnie wysypywał odpady ale wpadł... do rowu.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz