Home Kategorie Życie Od 15 września wprowadzone zostaną poważne zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm

Od 15 września wprowadzone zostaną poważne zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm

Od 15 września wprowadzone zostaną poważne zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm

Już 15 września w Polsce zostaną wprowadzone duże zmiany w zakresie systemu walki z pandemią. Resort zdrowia zaproponował darmowy test na koronawirusa, by go przeprowadzić wystarczy dowód osobisty.

Lekarze rodzinni jednak bardzo mocno krytykują takie rozwiązanie i mocno biją na alarm. Twierdzą bowiem, że takie podejście sprawi, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce bardzo mocno się pogorszy.

“Dziennik Gazeta Prawna” donosi, że już od 15 września czeka nas wprowadzenie nowego systemu walki z pandemią. Według resortu zdrowia, by przeprowadzić darmowy test na koronawirusa będzie wystarczał tylko dowód osobisty. Rozwiązanie to jednak bardzo mocno krytykują lekarze rodzinni.

Według jesiennej strategii walki z pandemią na badania na koronawirusa pacjentów będą wysyłać lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Dotychczas zajmowały się tym jedynie szpitale oraz sanepid. Lekarze wyrazili wiele wątpliwości co do słuszności nowego rozwiązania twierdząc, że doprowadzi ono tylko do zwiększenia liczby zarażeń.

– “Bo logiczna w założeniach strategia rozbija się o szczegóły. Nowością jest to, że skierowanie na test wystawia lekarz rodzinny po osobistym zbadaniu pacjenta. Pytanie, co ma zrobić chory, który będzie miał wynik dodatni? Czy opiekę nad nim wciąż sprawuje lekarz rodziny, czy przejmuje ją szpital? Jeśli szpital, to jak ma się do niego dostać? Kto kieruje go na kwarantannę domową?” – stwierdzili dziennikarze z “Dziennika Gazety Prawnej”.

Pojawiło się również wiele obaw dotyczących bezpieczeństwa samych lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Ok. 40 procent z nich to osoby w wieku emerytalnym z chorobami współistniejącymi. Innymi słowy, dla nich zarażenie koronawirusem może być równoznaczne z wyrokiem śmierci.

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz