Home Kategorie Podróże Byliście w Pradze? Jeżeli nie to koniecznie powinniście odwiedzić to miasto

Byliście w Pradze? Jeżeli nie to koniecznie powinniście odwiedzić to miasto

Byliście w Pradze? Jeżeli nie to koniecznie powinniście odwiedzić to miasto

Praga to miasto, które może zadowolić turystów pod wieloma względami i wbrew stereotypom zachwycają się nią nie tylko piwosze. Stolica Czech oferuje mnóstwo atrakcji, które niewątpliwie warto poznać.

W dodatku jest piękna o każdej porze roku, dlatego osoby stroniące od tłumów w sezonie wakacyjnym, mogą wybrać się tam także jesienią i nie będą miały powodów do narzekania. Zwłaszcza, że jesień to w Czechach okres karnawału.

Szczerze w czeskiej stolicy po prostu nie można się nudzić.  Ulice Pragi skrywają mnóstwo pięknych kamienic, a w wielu z nich znajdziemy lokale gastronomiczne z naprawdę świetnym jedzeniem. Co zatem powinniśmy zobaczyć u naszych zachodnich sąsiadów?

Praga to nie tylko raj dla piwoszy, choć wybór lokalnego alkoholu jest naprawdę szeroki. Wiele barów posiada własne kadzie, dzięki czemu możemy każdego dnia próbować innego piwa. Jednak stolica Czech pełna jest przepięknych zabytków i parków. Zwiedzanie warto zacząć od kompleksu Zamku Praskiego na Hradczanach.

To może Cię zainteresować:  Ta zupa odmieni Twoją sylwetkę. Schudniesz dzięki niej nawet 5 kilogramów.

Następnie powinniśmy zdecydowanie odwiedzić Klasztor na Strahowie. Jest zlokalizowany nad jednym z rozpościerających się nad miastem wzgórz. Trzeba przyznać, że widok z niego jest naprawdę niesamowity. W środku znajdziemy niesamowitą bibliotekę, która według niektórych podróżnych, jest jedną z najpiękniejszych bibliotek na świecie.

Praga to także popularny Most Karola – miejsce, które zna każdy turysta. Tutaj także warto mieć ze sobą aparat, ponieważ o każdej porze dnia można zrobić bardzo ładne zdjęcie miasta. Od mostu mamy rzut berem do głównego placu Starego Miasta. Znajdziemy tutaj mnóstwo pięknych kościołów i kamienic.

Praga to także mnóstwo interesujących muzeów oraz futurystycznych budynków. Do najciekawszych należą Muzeum Narodowe w Pradze, Muzeum Zmysłów czy Muzeum Franza Kafki. Co ciekawe – w Pradze znajdziemy również Muzeum Maszyn Erotycznych.  Praga ma tak wiele do zaoferowania, że nawet tydzień nie wystarczy nam na zwiedzenie wszystkiego.

To może Cię zainteresować:  Ta wioska wygląda niczym wyjęta z bajki. Zgadniecie gdzie się znajduje?

Bez dwóch zdań Praga to miejsce, które na długo pozostaje w pamięci.  Dlatego jeżeli chcielibyście gdzieś wyjechać i zwiedzić naprawdę ciekawe miejsca, to Praga (która przecież znajduje się bardzo blisko nas), jest świetnym wyborem.

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
60-minutowy masaż ciała z konsultacją i planem leczenia od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz