Home Kategorie Życie “Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny”. Mocno skandaliczny bilbord w jednym z polskich miast

“Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny”. Mocno skandaliczny bilbord w jednym z polskich miast

“Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny”. Skandaliczny billboard w polskim mieście, pojawił się zaledwie kilka dni temu. O co tak właściwie chodzi i czemu wywołuje on kontrowersje?

Rota Niepodległości, zrzeszająca narodowców organizacja, jest autorem skandalicznego napisu, który pojawił się na jednym z osiedli w Warszawie. “Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny”, można przeczytać na bilbordzie znajdującym się na ulicy Górczewskiej.

Rota Niepodległości jest organizacją założoną przez Roberta Bąkiewicza, wskazuje portal “Na Temat”. Mężczyzna jest organizatorem Marszów Niepodległości, a także byłym liderem ONR.

-“Naszym celem jest mobilizacja Polaków do dbania o interes narodowy, suwerenność państwa i krzewienie patriotyzmu. Roty Niepodległości powstały, aby stworzyć przestrzeń porozumienia dla ludzi myślący po polsku” – tak można przeczytać na stronie organizacji.

To może Cię zainteresować:  18 zaskakujących zdjęć, wykonanych w najgorszych z możliwych momentach…

Powołując się na “Gazetę Wyborczą”, natemat.pl zwraca uwagę, że mimo iż roty wystartowały w maju ubiegłego roku, już w lipcu chwalono się, że sformowano 14 oddziałów w największych polskich miastach, w tym m.in.: Krakowie, Bydgoszczy, Siedlcach, Pruszkowie czy w Warszawie. Faktem jest, że organizacja rozwija się naprawdę szybko. A to właśnie na jednym z warszawskich osiedli pojawił się bilbord.

– “Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego” – czytają mieszkańcy na jednym z banerów, znajdujących się na ulicy Górczewskiej. Zdjęcie, które ukazuje naprawdę szokujący bilbord wykonała Joanna Gierzyńska, studentka psychologii, a także radna partii Razem okręgu warszawskiego.

To może Cię zainteresować:  4 kobiety opowiedziały o tym, jak zostały zgwałcone: „Sama tego chciała”.

Widoczny na bilbordzie tekst jest zasadniczo wersetem, który można odnaleźć w Starym Testamencie. Cytat pochodzi z Księgi Powtórzonego Praw, a zatem ostatniej, piątek księgi Tory, która zawiera między innymi przepisy prawa, które Bóg podyktował Mojżeszowi na górze Horeb. Trudno się dziwić, że wywołał on takie kontrowersje.

 

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz