Home Kategorie Życie Zaczynają się wyrywkowe kontrole. Urzędnicy mogą zapukać do drzwi naszego mieszkania w najmniej oczekiwanym momencie

Zaczynają się wyrywkowe kontrole. Urzędnicy mogą zapukać do drzwi naszego mieszkania w najmniej oczekiwanym momencie

Zaczynają się wyrywkowe kontrole. Urzędnicy mogą zapukać do drzwi naszego mieszkania w najmniej oczekiwanym momencie

Praca zdalna również podlega kontroli. Państwowa Inspekcja Pracy będzie wyrywkowo sprawdzała, czy osoby realizujące obowiązki zawodowe w domu, mają zapewnione odpowiednie warunki.

Ocenie będą podlegać między innymi zasady bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Dlatego też warto zainteresować się tym tematem i odpowiednio przygotować się na potencjalną wizytę.

Kryzys epidemiczny odcisnął swoje piętno na rynku pracy. Od kilku miesięcy część zakładów musiało zawiesić swoją działalność. Inne przedsiębiorstwa przez wzgląd na zdrowie i bezpieczeństwo osób zatrudnionych, zarządziły pracę w trybie zdalnym. Decyzja ta niewątpliwie miała swoje pozytywne strony.

Pracodawcy mogli oszczędzić na rachunkach. Pracownicy zaś mieli możliwość wykonywania obowiązków w domowym zaciszu. Często odnotowywano też wzrost wydajności w poszczególnych firmach. Dlatego też wiele firm nadal pozostaje przy pracy zdalnej.

To może Cię zainteresować:  13 pozornie normalnych symptomów, które świadczą o raku pęcherza moczowego. Powinieneś o tym wiedzieć!

Przypomnijmy, że higiena pracy oraz zasady bezpieczeństwa są aspektami bezpośrednio realizowanymi przez Kodeks pracy. Jak podaje portal Money.pl, brak odpowiedniego stanowiska w domu powinno wywołać reakcję ze strony kierownika. Brak odpowiednich warunków może wywołać bowiem karę finansową.

– “Pracownik, który pracuje zdalnie, ale będzie miał zastrzeżenia dotyczące zachowania bezpieczeństwa czy zachowania higieny pracy, w pierwszej kolejności powinien zgłosić się do pracodawcy” – stwierdza Piotr Walczak z Money.pl.

Money.pl wskazuje, że Państwowa Inspekcja Pracy będzie przeprowadzać analizy oraz kontrole głównie przy bezpośrednim złożeniu zawiadomienia ze strony pracownika. Redaktorzy informują jednak, że inspektorzy mogą odstąpić od przyjętej reguły i interweniować wyrywkowo. PIP może wystąpić do pracodawcy o listę osób zatrudnionych oraz ich adresów zamieszkania. Nie możemy więc spać spokojnie. A wy, co sądzicie o tym pomyśle urzędników?

To może Cię zainteresować:  Oto popularna sztuczka stosowana przez złodziei w bankomatach. Zobacz i nie daj się oszukać!

 

Kurs online: Masaż
Kurs online: Masaż
10,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Masaż od 10 zł z firmą Funmedia na platformie masaz123.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz