Home Kategorie Życie Stracisz prawo jazdy jadąc 61 km/h? Wygląda na to, że tak

Stracisz prawo jazdy jadąc 61 km/h? Wygląda na to, że tak

Stracisz prawo jazdy jadąc 61 km/h? Wygląda na to, że tak

Jak informuje serwis Auto Świat, Ministerstwo Sprawiedliwości chciałoby wprowadzenia generalnej zasady odbierania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 100 procent. Co to oznacza?

Wielu z was może nie zdawać sobie z tego sprawy, ale to bardzo duży problem. Operując na przykładzie. Prawo jazdy, moglibyśmy stracić nawet w sytuacji, gdy na drodze z ograniczeniem do 30 km/h pojedziemy… 61 km/h. Co o tym sądzicie?

O kontrowersyjnych pomysłach Ministerstwa Sprawiedliwości, które opiniowało ostatnio przepisy drogowe jako pierwszy napisał serwis Auto Świat. Jak podają dziennikarze zajmujący się motoryzacją, resort zablokował zmiany, mające pozwalać na odbieranie praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym.

To może Cię zainteresować:  Uwaga: nowe telefoniczne oszustwo. Uważaj na taki numer.

– “Przedstawiciel MS argumentował, że jazda 100 km/h w terenie zabudowanym to przekroczenie prędkości o 100 proc., a przekroczenie dopuszczalnej prędkości na autostradzie o 50 km/h to przekroczenie o „zaledwie” 36 proc” – informuje serwis.

Przedstawiciele portalu uważają, że resort sprawiedliwości chce przekonać posłów, aby wprowadzono prawo, które pozwoli odbierać prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 100 procent, niezależnie od tego, gdzie się poruszamy. Innymi słowy, jeżeli na drodze osiedlowej zamiast 30 km/h będziemy jechać 61 km/h to możemy pożegnać się z blankietem.

To może Cię zainteresować:  Danuta Holecka w komisji etyki TVP. To już pewne.

 

Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Serwis klimatyzacji z odgrzybianiem, nabiciem czynnika i więcej od 49,99 zł w Top Gum Opony – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz