Home Kategorie Ludzie Poznajecie go? Miał nie dożyć piątych urodzin, a tymczasem stał się jedną z największych polskich gwiazd

Poznajecie go? Miał nie dożyć piątych urodzin, a tymczasem stał się jedną z największych polskich gwiazd

Poznajecie go? Miał nie dożyć piątych urodzin, a tymczasem stał się jedną z największych polskich gwiazd

Film polski wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby spełniły się czarne przewidywania lekarzy. Młodzieniec ze zdjęcia miał nie dożyć do 5. urodzin, los chciał jednak inaczej. Wiecie kto to?

Film i teatr od zawsze był dla niego wielką pasją. Dlatego też, trudno się dziwić, że stał się on jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról, które na zawsze wpisały się w historię polskiej kinematografii. Już wiecie kto to?

Jeżeli nadal nie wiecie kto to, to podpowiadamy. Otóż, jest to Jan Kobuszewski.Jan Kobuszewski urodził się w Warszawie w 1934 roku, a lekarze powiedzieli rodzicom chłopca, że nie przeżyje więcej, niż 5 lat. Los chciał jednak inaczej. Po skończeniu Liceum Ogólnokształcącego, przyszły gwiazdor zadecydował o aplikowaniu na  Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, ale nie został przyjęty.

To może Cię zainteresować:  Edward Miszczak związał się z aktorką z „Na Wspólnej”. Jest między nimi 26 lat różnicy.

Udało mu się to dopiero za drugim razem, kiedy był już absolwentem Państwowej Szkoły Dramatycznej Teatru Lalek. Jan Kobuszewski debiutował na scenie w “Pannie Maliczewskiej” wg Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Janiny Romanówny. W filmie jego pierwszą rolą był Francuz, zagrany w 1955 roku w dramacie wojennym “Godziny nadziei” wyreżyserowanym przez Jana Rybkowskiego. Od tego czasu jego kariera nabrała rozpędu.

Aktor pochodzi z bardzo wierzącej rodziny, jednak w jednym z wywiadów przyznał, że zdarzyło mu się oddalić od Boga. Praca i kariera zawróciły mu w głowie, jako młody gwiazdor chciał się wyszaleć. Dlatego też nie spowiadał się przez 27 lat.

To może Cię zainteresować:  Magdalena Adamowicz wyznała, co zrobiła z obrączką ślubną po śmierci męża. To poruszające.

– “Do kościoła chodziłem, ale nie często. Do spowiedzi nie chodziłem. Dlaczego? Młodość, młodość, młodość. Człowiek korzystał z życia” – przyznał.

– “To była długa spowiedź, wydawało mi się, że trwa 10 minut, a rozmawialiśmy dwie godziny. Ale między Bogiem a prawdą tych grzechów dużo nie miałem. Bardziej grzeszyłem myślą i mową, niż uczynkiem” – zdradził popularny gwiazdor.

Operacja się udała, a gwiazdor cieszył się życiem jeszcze przez wiele lat. Jan Kobuszewski zmarł w swoim domu 28 września 2019 roku, w ostatnich chwilach towarzyszyła mu rodzin. Jego ciało spoczęło w grobie rodzinnym na Powązkach, a po nim zostały naprawdę wybitne filmy, o których nigdy nie zapomnimy.

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz