Home Kategorie Ludzie Łukasz Szumowski w końcu przerwał milczenie. Polacy mogą być wściekli

Łukasz Szumowski w końcu przerwał milczenie. Polacy mogą być wściekli

Łukasz Szumowski w końcu przerwał milczenie. Polacy mogą być wściekli

Łukasz Szumowski wreszcie znów pojawił się w mediach. Były minister zdrowia przerwał milczenie i wypowiedział zaskakujące słowa. Stanowisko Szumowskiego może zdenerwować wielu Polaków.

Trzeba przyznać, że Polacy mogli spodziewać się wszystkiego, ale nie tego. Kardiolog jednak nie zamierza zmienić zdania i twardo odrzuca wszelkie zarzuty. Teraz pozostaje czekać na reakcje obywateli, a na pewno będzie ona ostra.

Łukasz Szumowski po rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia postanowił odpocząć od mediów i problemów związanych z zarządzaniem resortem w dobie pandemii koronawirusa. Kardiolog na jakiś czas zniknął, by cieszyć się urlopem, chociaż jego odejście wywołało duże kontrowersje. Zwłaszcza, że Szumowski sam nie do końca przestrzegał zasad, które ustalono w kontekście pandemii wirusa.

Okazało się bowiem, że Szumowski zdecydował się wyjechać na urlop do Hiszpanii. Gdy ta informacja obiegła polskie media, obywatele byli wściekli. Oni bowiem musieli siedzieć w domu, a Szumowski sobie balował gdzieś na plażach w Hiszpanii. Szczególnie skrajne emocje wywołał fakt, że w czasie koronawirusa, gdy rząd odradzał podróże za granicę, były minister zdrowia wybrał się do kraju, w którym przypadków SARS-CoV-2 jest coraz więcej.

Łukasz Szumowski w końcu postanowił to skomentować. Były minister zdrowia w rozmowie w Porannej rozmowie w RMF FM wypowiedział zaskakujące słowa. Kardiolog uważa, że jego wakacje nie miały nic wspólnego z luksusem i prawie nie opuszczał łodzi.

To może Cię zainteresować:  W nocy, po kryjomu urodziła dziecko, a jej mąż spalił noworodka w piecu. Wyrok sądu jest wstrząsający!

– “To nawet nie Hiszpania. Spędziłem na morzu ok. 10 dni z jedną osobą” – powiedział Łukasz Szumowski.

– “Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz – i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie” – dodaje minister. No to chyba wszystko w porządku, co? Otóż nie.

To może Cię zainteresować:  Minister Szumowski chce podać się do dymisji? „Wojna z koronawirusem to ostatnia misja w rządzie”.

Chociaż Łukasz Szumowski uważa, że nie zrobił nic złego i jego zachowanie nie było przejawem hipokryzji, mnóstwo Polaków nadal może czuć złość. Podczas gdy minister pływał jachtem za granicą, miliony obywateli bało się wyjeżdżać z kraju z powodu pandemii koronawirusa, co też zresztą rekomendowało Ministerstwo Zdrowia.  Skoro nas obowiązywały zasady, to dlaczego nie jego?

 

Wybrany pakiet day spa
Wybrany pakiet day spa
139,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż całego ciała, luksusowy zabieg na twarz i więcej: pakiet day spa od 139,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
64

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz