Home Kategorie Film Czy pamiętacie kto grał Marusię w Czterech Pancernych? Dziś aktorka ma prawie 80 lat

Czy pamiętacie kto grał Marusię w Czterech Pancernych? Dziś aktorka ma prawie 80 lat

Czy pamiętacie kto grał Marusię w Czterech Pancernych? Dziś aktorka ma prawie 80 lat

“Czterech pancernych i pies” opowiada o losach załogi czołgu “Rudy” oraz psa Szarika podczas II wojny światowej. Pamiętacie, kto w serialu wcielił się w role Marusi, narzeczonej Janka?

“Czterech pancernych i pies”, to jeden z najbardziej kultowych seriali w polskiej kinematografii. Zasadniczo można go nawet uznać, za najważniejszy.  Opowiada on o losach załogi czołgu “Rudy” podczas II wojny światowej. Pamiętacie, która z legendarnych polskich aktorek wcieliła się w rolę sierżant Marusi?

Serial zadebiutował na antenie Telewizji Polskiej w 25 września 1966 roku, a emitowany był do 1970 roku. Polacy uwielbiali przygody porucznika Olgierd Jarosza, granego przez Romana Wilhelmiego oraz pozostałych członków załogi to jest Gustawa Jelenia (Franciszek Pieczka), Janka Kosa (Janusz Gajos), Grigorija Saakaszwilia (Włodzimierz Press)  oraz Tomasza Czereśniaka (Wiesław Gołas). Nie można też zapomnieć o psie, Szariku.

To może Cię zainteresować:  „Wolałbym urodzić szczenię niż dziecko”. Znana aktorka zdobyła się na odważne wyznanie.

Żołnierzom w walce na froncie towarzyszą również piękne kobiety. Pamiętacie, która aktorka wcieliła się w rolę sanitariuszki Marusi, narzeczonej Janka Kosa, granego prze Janusza Gajosa?

Damy wam podpowiedź. To jedna z najwybitniejszych aktorek w Polsce i jedna z najładniejszych kobiet, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ekranie. Była tak piękna, że jej imię i nazwisko oraz opis wyglądu, często pojawiały się w piosenkach polskich wykonawców. Już wiecie o kim mowa?

Oczywiście jest to Pola Raksa. Symbol seksapilu w polskim kinie lat 70. Aktorka w kwietniu tego roku skończyła 79 lat. Samą karierę rozpoczęła ona jednak przypadkiem.

To może Cię zainteresować:  Grała Lidkę w serialu „Czterej pancerni i pies”. 47 lat później nadal wygląda pięknie.

Pod koniec lat. 50 była studentką polonistyki. Pewnego dnia została wyparzona w barze mlecznym przez fotoreportera, mężczyzna namówił ją na sesję zdjęciową. Dzięki swojej urodzie i talentowi aktorskiemu, szybko stała się wielką gwiazdą w Polsce, a do serialowej Marusi wzdychał niejeden fan polskiego kina. Trudno się zresztą dziwić. W latach swojej świetności, była ona naprawdę piękna.

 

Kurs online: Stylizacja ubioru
Kurs online: Stylizacja ubioru
9,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Stylizacja ubioru za 9 zł z MG Centrum Szkoleń i Korepetycji

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz