Home Kategorie Ludzie Nie żyje Gienek Loska. Zwycięzca „X Factor” miał 45 lat.

Nie żyje Gienek Loska. Zwycięzca „X Factor” miał 45 lat.

Internet obiegła smutna nowina. Zmarł Gienek Loska, zwycięzca programu „X Factor”. Wokalista i gitarzysta białoruskiego pochodzenia miał 45 lat.

W 2004 roku Gienek Loska wystąpił w programie „Szansa na sukces”. W 2010 wziął udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu „Mam Talent!”. Jednakże dopiero w 2011 zabłysnął na polskiej scenie muzycznej. To wtedy udało mu się wygrać pierwszą edycję „X Factor”.

Jego debiutancki album pt. „Hazardzista” zdobył status złotej płyty. Chociaż z czasem zaczęło się o nim robić ciszej, fani nadal byli zainteresowani tym, co dzieje się z charyzmatycznym wokalistą.

Polska Fundacja Muzyczna 5 maja 2018 roku poinformowała, że artysta doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Przez problemy z komunikacją do szpitala dostał się dopiero po 11 godzinach. Przeprowadzono operację, po której zapadł w śpiączkę i odżywiał się przez sondę. Wtedy też ruszyła zbiórka pieniędzy na dalsze leczenie.

Dzisiaj poinformowano, że muzyk zmarł 9 września.

Jak informują białoruskie media, przyczyną śmierci był brak możliwości opieki po przebytym udarze, który wynikał z epidemii koronawirusa. Do ostatnich chwil przy Gienku była jego ukochana partnerka i matka.

Informację o śmierci muzyka podało białoruskie Euroradio. Doniesienia te potwierdziła Polska Fundacja Muzyczna.

O śmierci Gienka Loski poinformował też Szlak Śląskiego Bluesa na Facebooku.

Fani są zdruzgotani śmiercią Gienka Loski. W komentarzach pojawiło się wiele kondolencji i ciepłych wspomnień o muzyku:

– „Kapitalny Charyzmatyczny Muzyk. RIP. Świeć panie nad jego duszą.”

– „Ale szkoda faceta śpiewał Super. Wyrazy współczucia dla rodziny”

– „Pamiętam jak w grudniu 2001 roku na krakowskim rynku chłopak z 🎸 w samym swetrze grał i śpiewał aż czas się zatrzymał…gra teraz na łąkach Pana w tej cudownej orkiestrze…”

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz