Home Kategorie News Jest kolejny zakaz. Tysiące Polaków będzie rozczarowanych
12.17K

Jest kolejny zakaz. Tysiące Polaków będzie rozczarowanych

Jest kolejny zakaz. Tysiące Polaków będzie rozczarowanych

Polsat poinformował o kolejnym zakazie, który wejdzie w życie już za kilka dni. Wielu Polaków może być bardzo rozczarowanych. Niestety, ale wpłynie to na wasze plany.

Informacje o planach nowego rozporządzenia Rady Ministrów podał wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Nie są one zachwycające, a wręcz przeciwnie. Mogą wywołać u was prawdziwą wściekłość i trudno się w tej sytuacji dziwić.

Polsat podał informacje na temat nowego rozporządzenia, które ma wejść w życie już za kilka dni. Wielu Polaków może być bardzo zawiedzionych tą decyzją – nowy zakaz może dotknąć tysiące osób. Szczegóły podał wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Zakaz lotów do polski zostanie rozszerzony. Kolejnym krajem, który trafi na tą listę ma być niestety, Francja. Taką informację podał wiceminister infrastruktury Marcin Horała, co przekazał Polsat. Poinformował również, że ostateczna lista państw pojawi się najprawdopodobniej w poniedziałek m.in. po konsultacjach.

To może Cię zainteresować:  Nowe zasady robienia zakupów. Klienci będą wpuszczani do sklepów według listy?

– “To jest wstępny projekt przed konsultacjami międzyresortowymi” – podkreślił Horała cytowany przez Polsat. – “On po weekendzie będzie zaktualizowany o nowe dane. Proszę informować, że ta lista krajów może się jeszcze zmienić, jeśli dane epidemiczne się zmienią” – dodał.

Wiceminister poinformował, że na nowej liście znajdzie się 31 państw. Zakaz lotów do Polski wejdzie w życie już 16 września, czyli po wygaśnięciu poprzedniego rozporządzenia i straci ważność 29 września. Obecnie restrykcje obejmują 44 państwa czyli całkiem sporo.

– “Zakaz lotów jest instrumentem, który zmniejsza prawdopodobieństwo przeniesienia epidemii do Polski. Obecnie najgorsza sytuacja jest w Hiszpanii. Tam statystyczna szansa, żeby się zarazić jest ponad 10 razy większa niż w Polsce” – mówił Horała. – “Wstępnie planujemy znieść obostrzenia w stosunku do 14 państw i niestety musimy wprowadzić do jednego, ale dość istotnego, bo do Francji” – dodaje.

To może Cię zainteresować:  Rząd znosi bardzo uciążliwy zakaz. To ucieszy wiele osób.

Zakaz lotów obejmie siedem państw europejskich: Francję, Hiszpanię, Luksemburg, Bośnię i Hercegowinę, Kosowo, Czarnogórę i Mołdawię. Obostrzenie obejmie również Bahrajn, Irak, Malediwy, Izrael, Katar, Kuwejt, Liban, Bahamy, Belize, Gwatemalę, USA, Honduras, Kostarykę, Panamę, Argentynę, Boliwię, Brazylię, Peru, Paragwaj, Chile, Kolumbię, Surinam, Namibię oraz Republikę Zielonego Przylądka. Musimy się więc dopasować.

 

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz