Home Kategorie Życie Czy uważasz, że więźniowie powinni mieć stały dostęp do Internetu? Zasługują na taką wygodę?

Czy uważasz, że więźniowie powinni mieć stały dostęp do Internetu? Zasługują na taką wygodę?

Czy uważasz, że więźniowie powinni mieć stały dostęp do Internetu? Zasługują na taką wygodę?

Uważasz, że więźniowie powinni mieć stały dostęp do internetu? Może być to dla nich chwila ulgi w ciężkiej odsiadce i możliwość kontaktu ze światem. Tylko czy na nią zasługują? Jak sądzicie?

Więzienie jest jedną z najcięższych kar, jakie może wymierzyć państwo wobec swoich obywateli. Jest to ograniczenie praw obywatelskich i niezwykle ciężki czas dla przestępców.  Moment, kiedy są w całości odizolowani od świata zewnętrznego.

Warto tu zaznaczyć, że spora część więźniów nawet nie wie do końca, czym jest internet. Mowa tu rzecz jasna o osobach, które swoją odsiadkę rozpoczęły na początku lat 80 lub wcześniej. Dlatego ciężko jest im sobie wyobrazić, czym w zasadzie jest globalna sieć i jak wielkie możliwości daje. Świat jednak idzie do przodu. Czy zatem więźniowie powinni mieć dostępu do Internetu? Jak sądzicie?

Na ten moment, skazani nie posiadają takiej możliwości.Mogą korzystać z internetu wyłącznie w celach edukacyjnych, a wszystkie strony, które nie są związane z tą tematyką, są dla nich zablokowane. Z jednej strony szersze kontakt ze społeczeństwem stoi w sprzeczności z ideą instytucji więzienia, bo chodzi przecież o to, by skazańcy poczuli się wyobcowani i nie zagrażali społeczeństwu. Z drugiej strony, mogłoby to mieć pozytywny wpływ na ich resocjalizację. Co sądzicie?

To może Cię zainteresować:  15-latka zmarła w męczarniach. W dwóch szpitalach odmówiono jej przyjęcia.

 

 

Jazda samochodem wyścigowym
Jazda samochodem wyścigowym
89,00 zł
99,00 zł
66 dni
do końca oferty!
Jazda luksusowym samochodem po wybranym torze wyścigowym od 89 zł z firmą Autoprezent.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz