Home Kategorie Poruszające Bejrut: W porcie w którym niedawno doszło do potężnej eksplozji teraz szaleje pożar

Bejrut: W porcie w którym niedawno doszło do potężnej eksplozji teraz szaleje pożar

Bejrut: W porcie w którym niedawno doszło do potężnej eksplozji teraz szaleje pożar

W porcie w Bejrucie płonie magazyn opon i ropy – informuje Reuters, powołując się na libańskie źródło wojskowe. Na nagraniach widać ogromny czarny dym oraz płomienie.

Ciekawe jest to, że do pożaru doszło praktycznie miesiąc po wybuchu, który miał miejsce dokładnie w tym samym miejscu. Czy to jest przypadek? Raczej wątpliwie. Prawda musi być o wiele bardziej złożona.

Pożar wybuchł w strefie wolnocłowej portu, wysyłając ogromną kolumnę dymu nad miasto.W mieście widoczna jest chmura czarnego dymu i ogień. Telewizja pokazywała strażaków usiłujących powstrzymać ogień. Do akcji włączyła się obrona cywilna. Filmy udostępniane w sieci pokazują kolumnę czarnego dymu unoszącą się na niebie. Można zobaczyć biegających w panice ludzi krzyczących “uciekajcie, wszyscy, uciekajcie”.

Libańskie wojsko przekazało, że płonie “magazyn ropy i opon” w Wolnej Strefie Portowej. W akcji gaszenia biorą udział helikoptery. Lokalne media przekazują, że wkrótce może rozpocząć się ewakuacja terenu przez wojsko. Jak do tej pory nie wiadomo nic o potencjalnych poszkodowanych.

– “Nie wiemy, co dokładnie się pali, staramy się ugasić ogień, ale jest za duży, potrzebujemy mieszanki wody i piany” – powiedział Michel el-Murr, szef ekipy ratowniczo-poszukiwawczej straży pożarnej, który był na miejscu w rozmowie z “The Independent”.

To może Cię zainteresować:  Znęcali się nad pijanym mężczyzną i wszystko nagrywali. Zmarł, a oni wciąż są na wolności.

– “Poprosiliśmy o wsparcie, potrzebujemy obrony cywilnej, i wszystkich załóg straży pożarnej” – dodał szef strażaków.

Korespondent “Middle East Eye” Ragip Soylu napisała na Twitterze, że władze zapewniły, że pożar nie doprowadzi do wybuchu.

Warto przypomnieć sobie, że zaledwie miesiąc temu, a dokładniej 4 sierpnia 2020 roku doszło w Bejrucie do ogromnej eksplozji w porcie. Wybuchło 2750 ton saletry amonowej, która mimo wielu ostrzeżeń przez sześć lat była składowana w portowym magazynie. Zginęły co najmniej 190 osoby, a ponad 6 tys. zostało rannych. Niszczycielski wybuch i obecny pożar, bardzo mocno pogorszyły już i tak tragiczną sytuację społeczno-gospodarczą w Libanie.

To może Cię zainteresować:  Wysłał biednej Filipince prezent z okazji świąt. 14 lat później otrzymał od niej wiadomość.

 

Jura Krakowsko-Częstochowska: pokój lub domek dla 2-4 os.
Jura Krakowsko-Częstochowska: pokój lub domek dla 2-4 os.
175,00 zł
250,00 zł
149 dni
do końca oferty!
Jura Krakowsko-Częstochowska: pokój dla 2-3 os. lub domek dla 4 os. z wyżywieniem HB i więcej w Jurajskiej Przystani

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz