Home Kategorie Ludzie Abp Marek Jędraszewski ma kolejnego wroga. Na kogo padło tym razem?

Abp Marek Jędraszewski ma kolejnego wroga. Na kogo padło tym razem?

Abp Marek Jędraszewski ma kolejnego wroga. Na kogo padło tym razem?

Abp Marek Jędraszewski znalazł kolejnego “wroga”. Tym razem grzmi na singli Abp Marek Jędraszewski raz po raz przestrzega wiernych przed zagrożeniami, jakie rzekomo stwarza dla nich zachodni świat.

Po walce z LGBT i Gender, przyszła pora na starcie z singlami. Czym oni zawinili Jędraszewskiemu?  – “Pełnię życia osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinny” – przekonywał hierarcha podczas mszy odbywającej się w ramach 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej. Więc jak sami widzicie, decyzja o byciu singlem jest zła.

Polski kościół pełny jest kontrowersyjnych postaci. Jednakże, to właśnie Jędraszewski wraz z Rydzykiem, są najbardziej rzucającymi się w oczy przedstawicielami kościoła w Polsce.  Znany ze swych słów o “tęczowej zarazie” wygłosił homilię w trakcie mszy świętej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas swego wystąpienia, którego treść przytacza portal Gazeta.pl, hierarcha odnosił się m.in. do nauczania Jana Pawła II, który wskazywał, że “nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie”.

To może Cię zainteresować:  Kiedy miała 4 latka, okrzyknięto ją najpiękniejszym dzieckiem na świecie. Dziś bardzo się zmieniła.

– “Paradoksalnie, co jakiś czas w myśli europejskiej pojawiają się koncepcje takiego życia człowieka, według których powinien on być całkowicie izolowany wobec innych, żyjący własnym tylko życiem, skoncentrowanym na samym sobie” – twierdzi Jędraszewski.

Jak twierdzi sam arcybiskup, “bycie sobą” czy “realizowanie siebie samego, bardzo często kosztem innych ludzi”, jego zdaniem prowadzą do tego, że współczesny człowiek jest skoncentrowany wyłącznie na sobie. Według hierarchy istnieją obecnie pewne “agresywne materialistyczne i ateistyczne ideologie, które pragną wedrzeć się do serc i umysłów”. To ciekawe, że życie samemu jest uznawane przez niego, za coś złego.

– “Nie jesteśmy, jakby chcieli niektórzy dzisiaj, ludzkimi zwierzętami, obok zwierząt pozaludzkich. Jesteśmy ludźmi. Jesteśmy istotami stworzonymi na boży obraz i boże podobieństwo, nie na podobieństwo zwierząt. Na obraz Boga, który kocha” – kontynuował Jędraszewski, cytowany przez Gazetę.pl. I dalej, przestrzegając przed nową, tajemniczą ideologią:  – “Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć właśnie jako te samotne wyspy” – mówił.

To może Cię zainteresować:  Stęskniliście się za Krystyną Pawłowicz? PiS chce, aby wróciła. I to na jaki stołek!

Rzecz w tym, że Jędraszewski nie zauważa chyba, że wiele osób jest singlami dlatego, że nie potrafią znaleźć partnera bądź partnerki, którzy spełnialiby ich standardy. Mają więc zmuszać się do związku?

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz