Home Kategorie Życie Czy handel w niedzielę powinien zostać przywrócony? Poważne zmiany mogą nadejść już wkrótce

Czy handel w niedzielę powinien zostać przywrócony? Poważne zmiany mogą nadejść już wkrótce

Czy handel w niedzielę powinien zostać przywrócony? Poważne zmiany mogą nadejść już wkrótce

Wygląda na to, że obywatele mają coraz większy problem z niedzielami, kiedy to nie mogą udać się do sklepu po potrzebne zakupy. Ze względu na to prawdopodobne jest, że czekają nas zmiany.

Niedziele handlowe na przestrzeni ostatnich lat, coraz rzadziej pojawiały się w kalendarzach. Niebawem trend może się jednak odwrócić. Wszystko jednak może zmienić koronawirus. Ze względu na zmiany wywołane pandemią, pracodawcy będący jednocześnie stroną Rady Dialogu Społecznego planują przedstawić projekt ustawy, według której zakaz handlu miałby zostać wstrzymany na czas pandemii oraz pół roku po jej zawieszeniu.

Szczegóły projektu ustawy szykowanej przez pracodawców przytacza “Dziennik Łódzki”. Serwis przypomina, że uprzednio rozwiązanie zakładające przywrócenie handlu w niedzielę na okres pandemii koronawirusa proponowała Konfederacja Lewiatan. Konfederacja mówiła o tym, że wspomogłoby to sektor detaliczny, który mocno ucierpiał w wyniku pandemii.

To może Cię zainteresować:  Przyjrzyj się swoim dłoniom! To, w jaki sposób zaciskasz je w pięści, dużo mówi o Twojej osobowości!

Tym razem, na konferencji Rady Dialogu Społecznego pracodawcy podjęli próbę przekonania wspomnianego związku do poparcia projektu. Połączenie sił byłoby znacznie poważniejszym narzędziem do nacisków wywieranych na partię rządzącą. Przedsiębiorcy zaznaczają, że głównym celem zmian jest ochrona miejsc pracy, a także walka z recesją, którą wywołała epidemia. Według szacunków stopa bezrobocia może w tym roku wynieść około 9,9 proc., co w zasadzie potroiłoby wynik z ubiegłego roku.

– “Zamknięcie centrów handlowych doprowadziło tysiące firm i ich pracowników do dramatycznej sytuacji. Z dnia na dzień ich miejsca pracy zostały zamknięte, a firmy z każdym dniem traciły przychody. Ucierpiała na tym nie tylko branża handlowa, ale także dostawcy, podwykonawcy, gastronomia itd. To jedna z branż najciężej doświadczonych skutkami pandemii. Już wiemy, że w tym roku ich wyniki będą dużo niższe od zakładanych, co boleśnie odczują nie tylko pracownicy, ale cała gospodarka” – czytamy w komunikacie. Trudno się z tym nie zgodzić.

To może Cię zainteresować:  Trzy dni koczował w samochodzie. Bał się, że zarazi rodzinę.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz