Home Kategorie Życie Wiemy gdzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił on aż 61 lat

Wiemy gdzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił on aż 61 lat

Wiemy gdzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił on aż 61 lat

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) prof. Gertruda Uścińska ujawniła jaką pracę wykonywał najbogatszy emeryt w Polsce. Bohater tej historii otrzyma świadczenie w wysokości 23 tys. złotych.

Emerytury w Polsce to zasadniczo temat rzeka. W wielu przypadkach są one iście głodowe, jednak bohater tej historii z pewnością nie ma na co narzekać. Otrzyma on bowiem emeryturę, która będzie wynosić 23 tys. złotych.

W tym wypadku jednak należy sparafrazować byłą premier, stwierdzając, iż “tak wysoka emerytura po prostu się należała”. Komu konkretnie się należała? Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, jak podaje za “Super Expressem” Gazeta.pl ujawniła, że najbogatszy emeryt w naszym kraju to były górnik, który przepracował aż 61 lat, a aktywność zawodową zakończył w wieku 81 lat. Nagrodą dla niego jest świadczenie w wysokości 23 tys. złotych.

To może Cię zainteresować:  11-letnia Kasia dostała jedynkę z matematyki. Komentarz nauczycielki oburzył jej mamę.

Najbogatszy emeryt w związku z tym, że pracował prawie dwa razy dłużej niż wynosi przeciętny staż pracy Polaka otrzymuje z ZUS miesięcznie aż 23 tys. zł. Cytowana przez portal szefowa państwowego ubezpieczyciela zwraca uwagę, że 61-letni czas pracy pozwolił mężczyźnie uzbierać kapitał emerytalny na poziomie 2 mln zł. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie i pokazuje, że praca popłaca.

Choć emerytura w wysokości niemal 23 tys. zł to dla zdecydowanej większości Polaków marzenie, prezes ZUS zachęca do jak najdłuższej aktywności zawodowej. Okazuje się bowiem, że odsuwając przejście na emeryturę choćby o rok, możemy liczyć na zwiększenie świadczenia o nawet 15 proc. rocznie. Ma to zachęcić Polaków do dłuższej pracy.

– “Nawet jeśli osoba poczeka rok, nie płacąc w tym czasie składek, to ta emerytura i tak będzie wyższa, bo zgromadzony kapitał emerytalny uzyska dodatkową waloryzację, a średnie dalsze trwanie życia przyjmowane do obliczeń będzie niższe” – tłumaczy prezes ZUS.

To może Cię zainteresować:  „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci spędzą święta bez matki”.

Z drugiej strony jednak, nie zmienia to faktu, że w Polsce emerytury pozostawiają wiele do życzenia. System emerytalny w Polsce musi ulec zmianie. Inaczej, będzie ciężko, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że społeczeństwo się starzeje.

Groupony na menu cukierni
Groupony na menu cukierni
13,99 zł
20,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Ciasta, torty, gofry, kanapki: 13,99 zł za groupon wart 20 zł i więcej na menu w Cukiermanii – Słodko i Zdrowo (-30%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz