Home Kategorie Życie Czy oprawcy dzieci powinni być surowo karani? Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?

Czy oprawcy dzieci powinni być surowo karani? Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?

Czy oprawcy dzieci powinni być surowo karani? Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?

Dzieci, to największe dobro w naszym życiu i w społeczeństwie. Dlatego powinny być szczególnie chronione. Zgadzacie się z tą tezą czy może macie inne zdanie w tej materii?

Dzieci każdego dnia stają się ofiarami bezlitosnych oprawców, którzy wykorzystują ich bezbronność i niewinność. Niestety, w wielu przypadkach ich krzywda zostaje przemilczana, co skutkuje bezkarnością sprawców.

Przykro nam to mówić, ale często, trauma pozostaje z ofiarami przez całe życie. Czy uważacie, że przestępcy, którzy krzywdzą dzieci, powinni być surowiej karani? Skoro tak bardzo krzywdzą małoletnich i rzutują praktycznie na ich całe życie.

To może Cię zainteresować:  Kobieta zaatakowała pedofila, który dobierał się do jej córeczki. Trafiła do więzienia.

Dzieci zbyt często padają ofiarami bezlitosnych oprawców. Przestępcy wykorzystują fakt, że maluchy nie są w stanie bronić się przed ich bestialskimi czynami. Wymiar tragedii najmłodszych jest przerażających. Niemal codziennie na terenie Polski dochodzi do nadużyć, molestowania seksualnego i aktów przemocy. Mimo że coraz częściej zwraca się uwagę na ten problem, to wciąż jest daleko od optimum.

Niedawno głównym tematem medialnym była śmierć małego Wiktorka, który został zakatowany przez rodziców. Jego ojciec trafił do więzienia, gdzie spotkał się z agresywną reakcją współwięźniów. Echa tej strasznej sprawy nie cichną mimo upływu tygodni. To właśnie osobista tragedia tego chłopca, była powodem przez który ten temat powrócił po raz kolejny.

Raport opublikowany przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia” pokazuje, że skala problemu jest zatrważająca. Aż 534 telefonów z prośbą o pomoc w ubiegłym roku zostało wykonane przez osoby nieletnie. Duża część z nich skarżyła się na przemoc domową. Problem w tym, że kary za przemoc wobec nieletnich, nadal są relatywnie niskie. Powinno się to zmienić.

To może Cię zainteresować:  Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. To, co odpowiedział mu kierownik, zapamiętają wszyscy goście

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz