Home Kategorie Życie Czy leki dla seniorów powinny być darmowe? Co o tym sądzicie?

Czy leki dla seniorów powinny być darmowe? Co o tym sądzicie?

Czy leki dla seniorów powinny być darmowe? Co o tym sądzicie?

Leki powinny być darmowe dla seniorów? Zastanawiamy się, czy takie rozwiązanie jest słuszne i czy w ogóle można byłoby je zastosować w praktyce. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Niskie emerytury i ciągłe zmartwienia, to coś z czym seniorzy muszą sobie radzić na co dzień. Można im jednak pomóc. Wystarczy na przykład, że leki (na które wydają większość pieniędzy), będą po prostu darmowe.

Emeryci, szczególnie ci, którzy nie są już w stanie, w żaden sposób dorobić do swojej emerytury często są stawiani przed dramatyczną sytuacją. Leki, które muszą kupić, by normalnie funkcjonować i dbać o swoje zdrowie zazwyczaj przekraczają ich finansowe możliwości. Dlaczego więc nie dać ich im za darmo?

To może Cię zainteresować:  Worki na zwłoki leżały na ulicach Warszawy. Tuż obok nich nekrologi chorych.

By podejść do sprawy rozsądnie, należy rozważyć kilka ważnych aspektów. Czy takie rozwiązanie jest możliwe dla każdego emeryta, bez względu na jego status materialny? Jaki fundusz pokryje koszty leczenia starszego pokolenia w Polsce? To są pytania, na które należy udzielić odpowiedzi.

Wszystko zależy ostatecznie od całego planu państwa. Emeryci, którzy pracowali całe swoje życie zawodowe, dostają w przeliczeniu co do ich normalnej pensji przez lata, o wiele mniejsze kwoty do życia. Czy w ramach rekompensaty nie mogliby liczyć na pomoc w dbaniu o swoje zdrowie? To bardzo ułatwiłoby ich codzienne funkcjonowanie.

Dlaczego w Polsce po ponad trzydziestu latach pracy zawodowej, emeryt nie może liczyć na wsparcie od państwa? Przecież zapracowali oni na rozwój kraju i gospodarki. Prawda?

To może Cię zainteresować:  32-latek zmarł z powodu koronawirusa. Po śmierci żona znalazła w jego telefonie list.

Gdyby przyjąć, że rozwiązanie jest możliwe, z pewnością poprawiłaby się sytuacja materialna wielu starszych osób. Taki ruch państwa byłby dla nich czymś w rodzaju podziękowania za to, że tyle czasu poświecili na pracę i płacenie podatków.

Jednak leczenie, leczeniu nierówne. Dla niektórych z seniorów to wydatek kilkuset złotych, dla innych o wiele, wiele wyższy.  Jak zatem obliczyć koszta tego typu przedsięwzięcia i jak je rozwiązać?

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
149,99 zł
600,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi za 149,99 zł w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy (zamiast 600 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz