Home Kategorie Życie Dodatkowe 6240 złotych do twojej emerytury. Mało kto o tym wie

Dodatkowe 6240 złotych do twojej emerytury. Mało kto o tym wie

Dodatkowe 6240 złotych do twojej emerytury. Mało kto o tym wie

ZUS znów pomoże polskim seniorom. Dodatkowe pieniądze dla emerytów czekają po spełnieniu pewnych warunków. Aktywni zawodowo seniorzy mogą ubiegać się o dodatkowe kwoty opiewające na 6 tys. złotych.

Na ten moment jednak, mało kto wie o istnieniu takiego rozwiązania. Dlatego informujemy was o nim. Zastrzyk pieniędzy czeka wszystkich tych, którzy nadal dorabiają do pieniędzy wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko to za sprawą przepisów zawartych w rządowej tarczy antykryzysowej. Warto więc to wykorzystać.

ZUS postawił na uprzywilejowanej pozycji osoby, które zamierzały przejść na emeryturę w trakcie nadejścia pandemii koronawirusa. Wszyscy ci, którzy szli z takim zamiarem do urzędy, mogą liczyć na dodatkowe pieniądze.  Osoby, które zdecydowały się na taki krok, mogą ubiegać się o tak zwaną emeryturę wstecz.

ZUS rozpoczął przyznawanie takich dodatków do emerytur, należy jednak pamiętać, że zostaną one uznane nie wcześniej niż od 1 marca 2020. Wszystko dlatego, by wnioskodawca wskazał odpowiednią datę, od której miała mu być wypłacona emerytura. Każda osoba, która zdecyduje się na takie rozwiązanie, otrzyma wyrównanie w momencie wpływu pierwszej transzy emerytur.

To może Cię zainteresować:  Dziewczynka starzeje się 10 razy szybciej niż jej rówieśnicy. W końcu umiera w wieku zaledwie 8 lat.

– “Zakładając, że ZUS przeliczy wysokość emerytury na 2 tys. zł, to senior otrzyma kolejne 6 tys. zł” – pisze fakt.pl. Wniosek o emeryturę wsteczną należy złożyć do 30 dni po dniu ustania stanu epidemii w kraju. Warto więc się na to przygotować. Można wyciągnąć z tego sporo pieniędzy.

O dodatkowe pieniądze do emerytury mogą ubiegać się wszyscy ci seniorzy, którzy dorabiają do emerytury prowadząc własną firmę lub pracując na umowie o dzieło czy zlecenie. Wszystko dlatego, że każdemu pracownikowi w związku z pandemią koronawirusa przysługuje postojowe.

To może Cię zainteresować:  Jarosław Kaczyński otrzymuje pokaźną emeryturę. Kwota zaskoczy niejednego.

Aby ubiegać się o dodatkowe pieniądze należy spełnić wyznaczone przez rząd warunku. Senior, który jest właścicielem firmy otrzyma dodatkowe świadczenie, jeżeli jego majowy przychód spadł o 15 proc. w porównaniu z kwietniem. Natomiast emeryt, który jest zatrudniony na kontrakcie, którego wypłata wynosi mniej niż 1300 zł, otrzyma tyle ile w nim zapisano. Natomiast senior wykonujący obowiązki na umowie wycenionej wyżej niż 1300 zł, może liczyć na 2080 zł. O dodatkowe pieniądze, możecie ubiegać się trzykrotnie. Wykorzystajcie to.

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz