Home Kategorie Życie Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych i restauracjach. Co o tym sądzicie?

Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych i restauracjach. Co o tym sądzicie?

Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych i restauracjach. Co o tym sądzicie?

Zakaz palenia od dawna już obowiązuje w komunikacji miejskiej, na przystankach, wszelkich budynkach użyteczności publicznej i wielu innych miejscach. Co sądzicie o zwiększeniu zakazu?

Bylibyście zadowoleni, gdyby zakazano także palenia na ulicach, w parkach oraz w ogródkach knajp? Wiele osób jest za, ale chcemy również poznać, waszą opinię na ten temat. Niezmiernie nas ona ciekawi.

Zakaz palenia w wielu dla miłośników papierosów jest bardzo uciążliwy. Mimo wielu miejsc, gdzie nie wolno korzystać ani z tradycyjnych ani z elektronicznych papierosów, na ulicach wciąż jest pełno niedopałków. Nie tak łatwo przecież jest zerwać z nałogiem.

Często też osoby palące wybierają w restauracjach miejsca na zewnątrz, by podczas oczekiwania na posiłek zapalić. Osoby niepalące muszą się z tym godzić, bowiem nie ma żadnego przepisu, który zabraniałby podobnego zachowania. Przez to często samo wejście do restauracji czy knajpy, przypomina komorę gazową.

To może Cię zainteresować:  14-latka zmarła we śnie. Kiedy ujawniono przyczynę śmierci nikt nie mógł w to uwierzyć.

Mimo wielu kampanii społecznych czy wycofaniu ze sklepów mentolowych papierosów palaczy zdaje się nie ubywać. Zdaje się, że osoby uzależnione w ogóle nie przejmują się ostrzeżeniami na paczkach papierosów, które dostanie informują o negatywnych skutkach palenia. Trudno się zresztą dziwić, tak działa nałóg, prawda?

Faktem jest, że część osób zdecydowała się korzystać z e-papierosów lub podgrzewaczy tytoniu, które generują mniej szkodliwego dymu, problem jednak nadal pozostaje, a palacze zdają się głusi na wszelkie apele. Nic z tym na ten moment nie da się zrobić.

Osoby, które nie są uzależnione od nikotyny, nadal muszą się zmagać z niedogodnościami takimi jak wszechobecne niedopałki czy unoszący się na ulicy dym. Wiele osób z pewnością chciałoby, aby zakaz palenia obowiązywał wszędzie – na ulicach i w ogródkach restauracji także. Też mają do tego prawo. W końcu wolność jednych nie może być kosztem drugich, prawda?

To może Cię zainteresować:  6-latek przywiązany łańcuchem do drzwi i katowany. Tłumaczenie ojca szokuje.

Zdarza się, że wiele osób pali podczas wypoczynku na plaży lub na górskich szlakach, przeszkadzając innym osobom, które stronią od dymu papierosowego. Niestety, często nawet na otwartych przestrzeniach nie da się uciec od charakterystycznego zapachu, a nie raz nawet ubrania niepalących, przesiąkają tym charakterystycznym dymem.  Czy zatem taki zakaz powinien być wprowadzony?

Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
44,99 zł
90,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż od 44,99 zł w Studiu Masażu Michał Welter w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz