Home Kategorie Życie Ile twoim zdaniem powinni zarabiać posłowie? A może powinni pracować za darmo?

Ile twoim zdaniem powinni zarabiać posłowie? A może powinni pracować za darmo?

Ile twoim zdaniem powinni zarabiać posłowie? A może powinni pracować za darmo?

Zarobki posłów są tematem kontrowersyjnym. Wiele osób uważa, że wynagrodzenia i profity wynikające z zajmowanego stanowiska są nieadekwatnie duże w stosunku do wykonywanych obowiązków.

Faktem jest, że na uposażenie polityków składa się wiele elementów. Na pieniądze, które otrzymują działacze polityczni, składają się uposażenie, diety i ryczałt na biuro. Ile twoim zdaniem powinny wynosić pensje posłów? Czy według ciebie zarabiają za dużo?

Zarobki polskich posłów wciąż są tematem publicznej dyskusji. Polacy zastanawiają się, czy kwota, którą otrzymują działacze polityczni, nie jest zbyt wysoka. Wiemy, ile posłowie i senatorowie zarabiają obecnie i na jakie benefity mogą liczyć. Niektóre z tych kwot naprawdę potrafią ściąć z nóg.

To może Cię zainteresować:  4-latek zapewnia, że kiedyś był księżną Dianą. „Miałem brata o imieniu John”.

Podstawą wynagrodzenia każdego parlamentarzysty jest uposażenie, którego wysokość wynosi 8 016,70 zł brutto. Działacze polityczni mogą liczyć także na dietę w wysokości 2 505,20 zł brutto i ryczałt na prowadzenie biura. Do tego dochodzą takie elementy jak darmowe przejazdy i przeloty krajowe, pieniądze na zakwaterowanie oraz wysoki próg kwoty zwolnionej od podatku.

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że wyposażenie posłów podlega przepisom o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i stanowi 80 procent wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu. Pieniądze wypłaca się bez dodatku z tytułu wysługi lat, ale za cały okres trwania mandatu. Co też irytuje obywateli.

Uposażenie nie przysługuje działaczom politycznym, którzy czerpią zyski z działalności pozaparlamentarnej. Jeśli chcą otrzymywać pieniądze państwowe, muszą zrezygnować z innej pracy. Uważacie, że ten warunek jest usprawiedliwieniem dla wysokich dochodów?

To może Cię zainteresować:  Dzieci widziały, jak 33-letni mężczyzna zabija ich matkę. Desperacko starały się ją uratować.

Zastanawiające jest również to, że politycy pomimo faktu, że zarabiają sporo, wciąż chcą więcej. Ich uposażenie zwiększa się z roku na rok. Dlatego też, obywatele coraz mocniej zaczynają się zastanawiać nad tym czy ma to sens i czy politycy nie zarabiają przypadkiem za dużo.

Dieta Sport z dostawą na 3-30 dni
Dieta Sport z dostawą na 3-30 dni
133,99 zł
180,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Catering dietetyczny: dieta Sport z dostawą na 3 dni od 133,99 zł i więcej z firmą DietDay (do -30%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz