Home Kategorie News Koniec obostrzeń od 19 września? Rząd podjął decyzję.

Koniec obostrzeń od 19 września? Rząd podjął decyzję.

Koniec obostrzeń od 19 września? Rząd podjął decyzję.

Obostrzenia od 19 września zostaną zniesione, to dobra wiadomość dla ogromnej części Polaków. Wielu z nas tak na tym zależało, że zapewne będziemy skakać z radości i trudno się dziwić.

Decyzja została już podjęta, zacznie obowiązywać za kilka dni, od tej soboty. Wielu będzie zadowolonych. Wygląda na to, że w końcu wrócimy do normalności. Biorąc pod uwagę jak wyglądało nasze życie od marca, to ciężko się dziwić, że tak tego pragniemy.

Kolejne obostrzenia zostają zniesione. Wielu z nas będzie wniebowziętych, czekało na jakąś zmianę w tej kwestii od dawna. Nowe zasady to również przykład tego, że świat coraz lepiej radzi sobie z pandemią. To również nas bardzo cieszy.

Jak przekazują media, Finlandia i Litwa znoszą obostrzenia m.in. dla Polaków. Od poniedziałku 14 września po przyjeździe do naszego wschodniego sąsiada nie będzie już trzeba odbywać obowiązkowej kwarantanny. Natomiast od 19 września swoje granice otworzy państwo skandynawskie. Naprawdę wielu naszych rodaków czekało na tę decyzję. Możemy podróżować!

– “Od 14 września 2020 r. do odwołania obywatele polscy mogą przybywać z Polski na Litwę bez obowiązku kwarantanny, a także bez konieczności posiadania wyników testu na COVID-19” – przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Litwa znosi od dzisiaj kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski. Obowiązywała ona od 10 sierpnia i została wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w tamtym regionie.

Nasz sąsiad otworzył się także na takie państwa jak Niemcy, Szwecja, Bułgaria, Islandia, Liechtenstein, Serbia i Kanada. Jednak konieczność samoizolacji oraz testów na koronawirusa nadal są obowiązkowe dla osób przybywających z 18 innych europejskich państw.

– “Wszyscy przybywający na Litwę, niezależnie od kraju, z którego przybywają (a więc również z Polski), powinni zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim” – zachęca MSZ. To naprawdę dobra informacja i pozostaje nam cieszyć się z tego, że normalne życie i podróżowanie w końcu wracają.

 

 

Kompleksowa pielęgnacja cery
Kompleksowa pielęgnacja cery
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie twarzy za 69,99 zł i więcej w centrum Katrin w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz