Home Kategorie News Tysiące osób na ulicach. Krzyki, sparaliżowane miasto, obecność policji. Znowu musimy sobie z tym poradzić

Tysiące osób na ulicach. Krzyki, sparaliżowane miasto, obecność policji. Znowu musimy sobie z tym poradzić

Tysiące osób na ulicach. Krzyki, sparaliżowane miasto, obecność policji. Znowu musimy sobie z tym poradzić

Polacy po raz kolejny licznie zgromadza się na ulicy. Można spodziewać się licznych utrudnień na drogach, ponieważ akcja potrwa co najmniej kilka godzin. Przygotujcie się.

Zgromadzenie będzie miało na celu wyrażenie swojego niezadowolenia oraz sprzeciw względem wprowadzonych ustaw. To już kolejne takie przedsięwzięcie w tym roku. Wygląda na to, że 2020 jest wyjątkowo okrutny w tym aspekcie. Radzimy się wam przygotować.

Już dziś o godzinie 9:00 na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie zaczął się protest rolników. Licznie zgromadzeni przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele branży rolniczej i futerkowej będą wyrażać swoje niezadowolenie względem tzw. Piątce dla zwierząt, czyli ustawie, która zakazuje hodowli zwierząt futerkowych. Sprzeciw jest naprawdę potężny.

To może Cię zainteresować:  Budzisz się w nocy o tej samej godzinie? Sprawdź, co Twój organizm chce Ci w ten sposób powiedzieć

Rolnicy uważają, że nowe przepisy są szkodliwe dla całego rolnictwa w Polsce. Dodatkowo uważają, że wpłynie to negatywnie na ich sytuację finansową oraz ich rodzin. Rolnicy chcą prowadzić swoją działalność jak dotychczas. Rolnicy oskarżają PIS o działanie pod wpływem emocji i pod naciskiem mediów.

Piątka dla zwierząt jest programem, który nie tylko zakazuje hodowli zwierząt futerkowych, ale także wykorzystywania ich w celach rozrywkowych i widowiskowych. Ponadto, nowe przepisy zezwalają na ubój rytualny tylko w konkretnych warunkach wyznaniowych.

W projekcie zapisano, że utworzona została Rada do spraw zwierząt przy ministrze właściwym do spraw administracji publicznej. Radę mają tworzyć m.in. lekarze weterynarii, hodowcy, przedstawiciele stowarzyszeń ochrony zwierząt, schronisk i instytucji naukowych.

To może Cię zainteresować:  Zwabił i wykorzystał seksualnie 3-letnią dziewczynkę. Przyłapał go brat ofiary.

Protesty na ulicy Nowogrodzkiej mogą potrwać wiele godzin. Dlatego raczej odradzamy wam przemieszczać się tamtą okolicą. Zapewne czekają nas korki.  To irytujące. Z drugiej strony czy możemy dziwić się rolnikom?

Multikino: bilety przez cały tydzień
Multikino: bilety przez cały tydzień
14,20 zł
32 dni
do końca oferty!
Od 14,20 zł: bilet na filmowe Hity lub dowolny seans 2D w sieci kin Multikino – miejsca standardowe lub VIP

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz