Home Kategorie Życie Ile powinny zarabiać pielęgniarki? Czy ich obecne zarobki są wystarczające?

Ile powinny zarabiać pielęgniarki? Czy ich obecne zarobki są wystarczające?

Ile powinny zarabiać pielęgniarki? Czy ich obecne zarobki są wystarczające?

Pielęgniarka to zawód, który jest bardzo trudny i wymagający, bardziej niż mogłoby się wydawać. Zwłaszcza teraz w dobie pandemii koronawirusa, pielęgniarki są szczególnie zagrożone.

Bezpośredni kontakt z pacjentem, niebywałe podejście do ludzkich spraw, potworny stres i stałe wręcz ryzyko zarażenia. Z tym właśnie muszą mierzyć się pielęgniarki niemal każdego dnia. Czy według was powinny dostawać duże wynagrodzenie za taki wysiłek?

Co jakiś czas w Polsce odbywają się strajki pielęgniarek, które są podminowane fatalnymi pensjami, w żaden sposób niewynagradzającymi trudów ich zawodu.

Jednym z ich argumentów jest fakt, że pielęgniarek w Polsce zaczyna brakować, młodzi ludzie nie chcą się kształcić w tym kierunku, boją się stresu, który nie zostanie im odpowiednio wynagrodzony. W tym aspekcie, rzeczywiście mają rację.

Gdy zastanawiamy się nad tym zawodem, przychodzi nam na myśl jedna rzecz, pielęgniarki są niezastąpione. To one są prawą ręką lekarzy, to one zajmują się chorymi ludźmi w każdym stanie, są odpowiedzialne za poprawne wykonanie poleceń. Ich dobre serce i szlachetność zaczynają się jednak przeplatać z frustracją.

To może Cię zainteresować:  Zamordował żonę, bo zarzucała mu, że za mało zarabia. Przyglądał się, jak kona.

Zapewne gdy w młodości wybierały one ten zawód to sądziły, że będą szanowane, że zadbają o medycynę w Polsce, a ich zarobki będą adekwatne do włożonego serca i pracy. Niestety pomyliły się, stąd właśnie narastająca frustracja.

Pracy pielęgniarki nie da się wycenić. Tysiące tysiącom nierówne, podobne sumy można zarobić w jakiejś firmie jak i pracując intensywnie na budowie za granicą. Jednak akurat w tym przypadku, możemy mieć pewność, że pielęgniarki zarabiają zdecydowanie za mało.

Liczne protesty przedstawicieli służby zdrowia spotkały się raczej z aprobatą społeczeństwa. Każdy z nas przecież wie, że pielęgniarka może okazać się dla nas nieocenioną pomocą, kiedy będziemy walczyć o życie w szpitalu. Poza tym, Polacy znacznie bardziej ufają pielęgniarkom niż lekarzom.

To może Cię zainteresować:  Uważaj na oszustów sprzedających opony. Zobacz co powinieneś wiedzieć.

Protesty uliczne jednak wciąż mało dają. W internecie krążyły często pogłoski o tym, że pielęgniarki potrafią pracować na dwa etaty i zostawać po godzinach, jeśli jest to konieczne. Gdyby zaprzestały takich praktyk, istnieje duże ryzyko, że placówki musiałyby w końcu pomyśleć o zmianie płac. Kłopot w tym, że pielęgniarki są postawione pomiędzy młotem a kowadłem. Jakim? Ano takim, że każdy ich protest odbija się na pacjentach.

Bilety do Ocean Parku
Bilety do Ocean Parku
84,99 zł
137,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Ocean Park we Władysławowie: 2 bilety od 47,99 zł i więcej opcji (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz