Home Kategorie Inspirujące Szlachetny gest 9-letniego chłopczyka. Rozbił świnkę skarbonkę, żeby ratować kotkę która została ranna w wypadku

Szlachetny gest 9-letniego chłopczyka. Rozbił świnkę skarbonkę, żeby ratować kotkę która została ranna w wypadku

Empatia to cecha, którą niewielu posiada w tych czasach. Jednak bohater naszej historii, chłopiec imieniem Przemek, ma jej w sobie tyle, że starczyłaby na podzielenie się nią z wieloma osobami.

Chłopiec o imieniu Przemek to młody bohater, który pokazał, że zwierzęta zajmują w jego sercu wyjątkowe miejsce. 9-letni miłośnik czworonogów przypadkowo znalazł w Internecie artykuł o kotce, która poniosła poważne obrażenia w wypadku i pilnie potrzebuje pomocy.

Informacja ta poruszyła jego serce w sposób, który zaskoczył nawet jego rodziców. Chłopiec zdecydował, że woli zrezygnować z własnych przyjemności byleby tylko uratować potrzebującego mruczka. Finał tej historii wzrusza do łez. Chłopcu należą się wielkie brawa! Nie często można spotkać takiego bohatera.

Chłopiec mieszkający w Rybniku stał się bohaterem nie tylko w swoim rodzinnym mieście, ale i w całej Polsce. W ostatnich tygodniach tysiące Polaków usłyszało o szlachetnym geście 9-letniego Przemka Strymeckiego, który w przepiękny sposób odmienił los skrzywdzonego przez człowieka zwierzęcia.

Przemysław Strymecki z Rybnika pewnego wieczora przeczytał na mediach społecznościowych historię kotka, który został potrącony przez rozpędzone auto. Klara uległa wypadkowi w Jejkowicach pod Rybnikiem, gdzie konała w rowie. Pracownicy organizacji Pet Patrol Rybnik byli przerażeni jej stanem i nie dawali jej szans na powrót do zdrowia bez przeprowadzenia koniecznej operacji.

To może Cię zainteresować:  Oświadczenie policji w sprawie zastrzelonego Adama. Ich stanowisko budzi kontrowersje.

Chłopca wystraszył stan biednej kotki. Ze łzami w oczach pobiegł do swojej mamy

– “Zapytał mnie, czy może przekazać oszczędności na leczenie kotki” – opowiada Katarzyna Strymecka, mama Przemka.

Decyzja została podjęta błyskawicznie. W kilka chwil Przemek wyszykował się do wyjścia i wsiadł do autobusu kierującego się w stronę lecznicy. Wiózł ze sobą ciężko odłożone oszczędności, a także maskotkę, która była prezentem dla kotki. To niezwykłe, że kogoś stać na taką dobroć.

Chłopiec przybył do kliniki, gdzie przebywała poturbowana w wypadku kotka i wytłumaczył, że chce przeznaczyć odłożone pieniądze na jej operację. W rozbitej skarbonce gromadził pieniądze na wakacje, z których świadomie zrezygnował na rzecz pomocy Klarze. Przedstawicieli Fundacji mocno zaskoczyło zachowanie chłopca.

To może Cię zainteresować:  „Żadne nie miało nawet 10 lat”. Biskup Greger wspomina dzieci, które zginęły w Szczyrku.

– “Przemek zauważył wczoraj wieczorem artykuł o naszej Kiarze. Bez zastanowienia pobiegł do pokoju, rozbił swoją skarbonkę i poprosił mamę, żeby pieniążki przekazała na leczenie kotki. Jesteśmy wzruszeni postawą Przemka. Bardzo dziękujemy w imieniu Kiary, a rodzicom gratulujemy tak wspaniałego chłopaka!” – przekazano w wpisie.

Kiedy ludzie dowiedzieli się o szlachetnym geście Przemka, zaczęli go tłumnie chwalić w komentarzach na oficjalnym profilu Stowarzyszenia na Facebooku. Przemek opowiedział o powodach podjętej decyzji w wyjątkowo skromny sposób.

– “Nie jestem bohaterem, kocham zwierzęta. Zrobiłem to z potrzeby serca, tak trzeba robić” – powiedział Przemek w rozmowie z Faktem. Niezależnie od jego skromności, trzeba docenić jego bohaterską postawę.

Fotokalendarz A3 pionowy
Fotokalendarz A3 pionowy
23,90 zł
69,00 zł
59 dni
do końca oferty!
Od 23,90 zł: 13-stronicowy fotokalendarz A3 pionowy z Twoimi zdjęciami na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz