Home Kategorie Życie “Prawdziwa kobieta rodzi co najmniej dwójkę dzieci i nie pracuje…” co sądzicie o takich słowach Marcina?

“Prawdziwa kobieta rodzi co najmniej dwójkę dzieci i nie pracuje…” co sądzicie o takich słowach Marcina?

“Prawdziwa kobieta rodzi co najmniej dwójkę dzieci i nie pracuje…” co sądzicie o takich słowach Marcina?

Marcin przyznał się na oficjalnym forum, gdzie znajduje się wiele kobiet, jaki jest jego ideał przyszłej małżonki. Oczywiście dobrze wiedział, że jego poglądy wywołają burze. Nie wahał się jednak.

– “Prawdziwa kobieta rodzi co najmniej dwójkę dzieci i nie pracuje. Jeśli nie poświęcisz się rodzinie, nie masz u mnie szans” – twierdzi mężczyzna.  To naprawdę staroświecki pogląd, ale ma do niego prawo, czyż nie?

Marcin otwarcie przyznał, że jego zdaniem pozycja kobiety w rodzinnym patriarchacie jest zdrowa i dobra. A dziewczyna, która nie ma dwojga dzieci i jest w małżeństwie, jest co najmniej dziwna. Zdaniem mężczyzny, małżeństwo zobowiązuje do posiadania dzieci gdyż wzmacnia to związek małżeński.

Mężczyzna ma ponad 30 lat. Pomału zaczyna planować przyszłość, zależy mu, by się ożenić i mieć dzieci. Jednak jego wizja rodziny przypomina modele, na których opierały się małżeństwa naszych babć czy rodziców. Uważa on, że kobieta cały swój czas, powinna poświęcić rodzinie.

To może Cię zainteresować:  Są środki na podwyżki dla nauczycieli. To rozwiązanie nie spodoba się jednej grupie społecznej.

– “Kobieta przecież czuje instynkt. A jeśli tak, to dlaczego moje podejście jest takie niby niezdrowe? Co jest złego w tym, że chce by rodzina była dla niej na pierwszym miejscu? Moim zdaniem pogodzenie pracy i rodzicielstwa to dbanie o obie te rzeczy tylko po części. A jednak dzieci są znacznie ważniejsze niż praca” – stwierdził Marcin.

– “Zdaję sobie sprawę” – zapewnia Marcin – “że w takim układzie to ja będę odpowiedzialny za byt rodziny. Jestem pewien, że poradziłbym sobie z takim zadaniem, bo mam dobre wykształcenie i już zarabiam wysokie honoraria, które wiadomo, z czasem będą coraz wyższe” – konkluduje.

Marcin uważa, że jest w stanie spełnić swoje marzenie i spotkać kobietę, która będzie podzielała jego pogląd. Mężczyzna zaznacza, że nie krytykuje innych sposób postępowania, ale nie wyobraża sobie, by jego żoną była kobietą sukcesu, której zależy na wspinaniu się po szczeblach kariery. Według niego, to nie jest dobry materiał na matkę. Sądzicie to samo co on czy może Marcin zwyczajnie boi się, że kobieta będzie lepsza od niego i będzie zarabiać więcej?

To może Cię zainteresować:  Precedensowy wyrok polskiego sądu: Kryzys klimatyczny jest faktem i trzeba mu przeciwdziałać

Jak łatwo można się domyślić, jego komentarz wywołał ogromne kontrowersje. Ten model rodziny był popularny kilkadziesiąt lat temu. Teraz wszystko się zmieniło i kobiety mają prawo do tego, żeby poświęcić się karierze.

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
29 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz