Home Kategorie Życie Czy posiłki w szkołach powinny być darmowe? Większość z was uważa, że tak

Czy posiłki w szkołach powinny być darmowe? Większość z was uważa, że tak

Czy posiłki w szkołach powinny być darmowe? Większość z was uważa, że tak

Czy posiłki dla wszystkich dzieci w szkołach powinny być darmowe? Co myślicie? Jak wiadomo, problem głodujących dzieci w Polsce jest wciąż bardzo duży. Można by było jednak zmniejszyć skalę problemu.

Dzieci z najbiedniejszych rodzin mają obecnie dostęp do darmowych posiłków w szkołach. To m.in. efekt czteroletniego programu rządzących “Posiłek w szkole i w domu”. W roku 2019 dofinansowanie otrzymało 720 z przeszło 4 tys. wnioskujących szkół.

Coraz częściej pojawia się jednak pytanie czy dostęp do darmowych posiłków, powinny mieć wszystkie dzieci w Polsce?  O szczegółach programu “Posiłek w szkole i w domu”,  możemy przeczytać na oficjalnej, rządowej stronie.

To może Cię zainteresować:  Piękne siostry zamordowały swojego ojca. Teraz przed karą broni je cały świat.

– “Na realizację programu w latach 2019-2023 przewidziano 200 mln zł z budżetu państwa, po 40 mln zł w każdym z tych lat. W 2019 roku takie dofinansowanie otrzymało 720 szkół. Ogólna kwota środków w całym okresie realizacji rządowego programu to 2,75 mld zł” – chwalą się przedstawiciele rządu.

– “Oprócz zapewnienia wsparcia finansowego w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach, tzw. jadalni, program przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych” – dodają w komunikacie.

To może Cię zainteresować:  Matka wyczyściła grilla i zrobiła burgery. Jej syn prawie zmarł po ich zjedzeniu.

Należy jednak zauważyć, że w tym samym komunikacie, zwrócono uwagę na to iż w roku 2019 o przyznanie środków wnioskowały 4 872 szkoły. Dofinansowanie otrzymało jedynie 720 z nich. Poza tym nasuwa się jeszcze jedno, ważne pytanie. Czy tego typu posiłki, nie powinny być prawem wszystkich, uczących się dzieci?

Samochodowe pakiety spa
Samochodowe pakiety spa
49,99 zł
100,00 zł
29 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie oraz pielęgnacja auta w pakietach od 49,99 zł w Auto-Flash w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz